Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem érzem annyira...

Miért nem érzem annyira intenzívnek az érzéseimet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! (Előre is köszi, ha végig olvasod)

7 és fél hónapja elkezdtem itthon súlyzós edzéseket végezni a lehető legjobb tudásom szerint.

Úgy gondolom, hogy szabályosan végeztem minden gyakorlatot.


Elvileg az izomláz, meg az olyan jellegű edzések nem fontosak, amikor pl egy lábnapnál alig bírsz menni, de azért mégiscsak valamiféle visszajelzés, hogy intenzív volt az edzés.


Na nekem ilyen jellegű intenzív edzés, hogy pl nem tudtam járni lábnap után az csak és kizárólag a legelső lábnapomnál volt 7 és fél hónappal ezelőtt.

Illetve a legelső kar/mell/hát /váll-nál voltak keményebb izomlázaim.

Viszont azóta semmi, maximum csak néhol néhol egy kevés.


40-50kg súlyom van itthon, 2 db egykezes súlyzókkal dolgoztam.

Eleinte pl 7.5kg kalapácsbicepsz, ma már 15kg

Eleinte 7.5kg Kitörés, ma már 17.5kg.

Guggolni 2 db egykezessel szoktam, az 2x15kg, ami gondolom semmi, emiatt nem is éreztem azt a gyakorlatot intenzívnek.


Igazából edzés közben érzem, hogy valamennyire le vannak terhelve az izmaim, csak azt nem, hogy pl egy láb nap annyira intenzív lenne, hogy másnap vagy aznap akár ne tudnék menni.


Holnaptól konditerembe megyek, ott azért már könnyebb lesz a dolog a több súly miatt, és remélem intenzív is emiatt, hisz én a súlyra tippeltem, hogy kevés volt az itthoni.


De mi lehetett itthon a baj?

Vagy én reagálom túl és ez egy tök normális dolog volt?

Vagy tényleg kevés volt a súly?

Mint írtam, a lehető legszabályosabban próbáltam végezni a gyakorlatokat, tehát nem hiszem hogy amiatt nem lett volna intenzív, mert dobáltam volna a súlyokat ide-oda.



2021. júl. 4. 08:16
 1/3 A kérdező kommentje:

A cím egy kicsit el lett írva :DD

Edzéseimet*

Az auto korrekt elcsúszott kicsit :DD

2021. júl. 4. 08:18
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Régebben kisebb súllyal tudtál edzeni mostmár nagyobbal. Tehát izmosodsz. Ennyi a lényeg. Ha egyáltalán nincs izomlázad, akkor sincs baj.
2021. júl. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jol látod.7 hónap után 30 kg lábra semmi.

Nem fog fejlődni sem,mert kicsi a terhelés.Hiába érzed pld 40 ismétlénél,hogy ég a combod,az olyan ,mintha elkezdenél futni.

Megszokja,elvégzi a munkát,köszöni szépen ,de jól elvan!Nem kell ehhez a terheléshez nőnie semmit.Nem kényszeríted izomnövelésre!Max az allóképességed javítod vele.

A terem megoldja a problémádat.

2021. júl. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!