Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az edzésnek van értelme fix...

Az edzésnek van értelme fix edzésterv nélkül?

Figyelt kérdés
1 hete kezdtem el edzőterembe járni,de sajnos nem tudok összeállítani egy fix edzéstervet. Szállkásítani szeretnénk,ha ezt lehet így hívni. 170cm vagyok és sajnos 69kg

2021. júl. 5. 12:28
 1/9 anonim válasza:
55%

Szia! Én elég sokáig jártam edzőterembe (és most újra szeretnék járni), de én soha nem egy fix edzésterv alapján edzettem.


Általában eldöntöttem hogy mire szeretnék egy adott nap edzeni -pl. hétfő - lábnap+has, szerda - felsőtest+has, de sosem írtam le sehova, hogy milyen gyakorlatokat fogok végezni.

Ennek ellenére eredményes lett a munkám, szóval csak bátran!


u.i: rengetek instagram/tiktok oldal van ahol mutatnak különböző gyakorlatokat, érdemes őket megnézni.

2021. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Persze, hogy van, így legalább változatos és nem halsz bele az unalomba. Azért egy napi célkitűzés-szerűséget érdemes meghatározni, hogy nagyjából tudd, mit akarsz csinálni és ne a gondolkodással menjen el az idő (legalábbis nekem az szokott lenni a problémám, amikor nincs semmi tervem, hogy mindenből a legkönnyebb megoldást választom, és nem fáradok el kellőképpen, ezért szoktam előtte összeírni, hogy nagyjából mit akarok).
2021. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nekem is hasonló gondolkodásom van ilyen téren.

Nincs edzéstervem,de tudom,mit szeretnék edzeni és hogyan.

2021. júl. 5. 12:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőként kb ha ránézel a súlyzóra attól is fejlődsz tehát egy ideig lehet így csinálni de minden esetben jobb egy fix edzésterv mert van mihez viszomyítani a teljesítményedet és van időd elsajátítani a gyakorlatokat.

Én a teljes testes edzéstervet ajánlanám,kezdőknek ez a leghatékonyabb.

2021. júl. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Eleg ha az izomcsoportokat beosztod. De ha mondjuk hat napon huzockodas helyett lehuzni van kedved, kabeles evezes helyett meg t-rudazni pl akkor az teljesen jo, de azert nagyabol kepbe kell lenni h aranyosan edz mindenre.
2021. júl. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9%

69 kilóból hova akarsz szálkásítani?


azért egy nagyjából kidolgozott terv nem árt.

2021. júl. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó

170cm hez sok 70kg, főleg ha skinny fat

2021. júl. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kezdőként nem ajánlom.

Amit te firtatsz az az ösztönös edzés elve.Ezzel csak az a gond,hogy 10 ből 2 profi használ ilyet,azt is csak időszakosan.

Renszer nélkül sokkal nehezebben fogsz fejlődni.Se izomerzeted nincs még,pláne de azt sem tudod érzékelni hogy regenerálódtál e rendesen.Az meg egyenesen vicc,hogy azt csinálsz,amihez kedved van.

Hát lábazni általában nem sok kedve van az embernek.Es ha még erre rajön az úgymond ösztönös edzés elve,akkor máris könnyebb a léleknek a felmentés! Borítékolható,hogy lesz bicepsz ezerrel,de guggolás annál kevesebb!!

2021. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Meg az is fontos h az alapgyakorlatokra epitkezz ne a kiegeket nyomd orrba szajba kabelen meg gepeken..
2021. júl. 6. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!