Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudom tartani a napi...

Hogyan tudom tartani a napi 5x-i étkezést?

Figyelt kérdés

Szóval ugye én most tömegelési időszakban vagyok, 70kg-ról fel akarok menni 100kg-ra.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan oldjam meg az elegendő étkezést, ha Autószerelőként csak ebédszünetem van, meló közben pedig nem ehetek??

(Ki van porciózva 5 ételhordóba,csak nem tudom mikor megenni😪) 20/F


2021. júl. 14. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hagynak enni meloba? En munkahelyet valtanek.. max turmixokat tudsz csinalni akkor. Zab, feherje, viz, banan, mogyorovaj pl. De sokan a csirke rizs zoldseg kombot is leturmixoljak. Inni csak lehet..
2021. júl. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell annyit enni, a gyakori evés max annak fontos, aki MÁR 100kg, nem lesz bajod, ha nem eszel ötször. De azt amúgy vágod, hogy ha most felmész 100kg-ra, akkor a felszedett tömegből kb 25kg zsír lesz?
2021. júl. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy akkor elég az, ha nem tömegelek csak edzek? Mert nekem egy szálkásabb,de izmos testalkat lenne a cél...?
2021. júl. 15. 05:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdemes azért tisztában lenni azzal, hogy mennyit eszel. A kalóriabázis nevű oldalon tudod követni a kalóriákat és a makrókat. Ha már van adat, nézd meg egy hét alapján, hogy átlagosan mennyi a szintentartó kalóriád és menj fölé egy kicsivel, de nem kell eszméletlenül nagy kalóriatöbblet. Ha stagnálsz, akkor szép óvatosan növeld, ha nagyon zsírosodsz, vegyél vissza belőle. Ha egy szálkás fizikumot akarsz, akkor jobb szép óvatosan csinálni, mint nagy tömegeléseket tartani, mert ha nagyon bezsírosodsz, akkor azt elég nagy szívás visszapucolni és izmot építeni amúgy is idő, szóval előnyösebb, ha csak annyi zsírt szedsz fel, amit rövid idő alatt le lehet diétázni. Amúgy meg ennyi kalóriát szerintem be lehet vinni meló mellett, napi 3 étkezés azért jó lenne, de ha köztük bedobsz valamit vagy iszol egy turmixot az is működik.
2021. júl. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Vagy akkor elég az, ha nem tömegelek csak edzek? Mert nekem egy szálkásabb,de izmos testalkat lenne a cél...?"


Ez nem jó. Elég valószínű, hogy kalóriamínuszba is kerülsz és a makrók sem leszek meg. A szervezeted nem a zsírt, hanem az izmodat fogja bontani elég hamar.


Ne egyél ötször, bőven elég 3x, azzal is be lehet vinni a megfelelő kalóriát és makrókat, ráadásul két étkezés közt még meg is éhezel, így nem lesz egy idő után "kajaundorod".

Kalóriabázison számold a kaját, aztán majd megszokod a mennyiséget.


Ha pedig nincs megfelelő izomtömeged, akkor menjen egy ideig a tömegelés, nem kell túlzottan elzsírosodni. De kalória és makrószámolás nélkül nem fog menni

2021. júl. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!