Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egészséges, kiegyensúlyozott...

Egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozással is tudnék hozni egy elfogadható testalkatot?

Figyelt kérdés

Nos, igazából eléggé vékony vagyok, és híznom kéne, még nem igazán edzettem huzamosabb ideig (értsd: folyamatosan több hónapig), csak hébe-hóba, így pedig nincs sok értelme...


Most viszont elhatároztam, hogy rendszeresítem az életembe a sportot, és heti háromszor edzek, illetve mindennap végzek egy alapvető 15 perces kardió mozgást illetve nyújtást (talán ettől még nem fogyok tovább).


Össze is állíottam egy tömegnövelő étrendet, kiszámoltam a szénhidrátot, fehérjét, zsírt, hogy mennyit kéne naponta enni, vettem egy tömegnövelőt is, viszont egyszerűen nem tudok megenni ennyi mindent és meginni sem tudom a tömegnövelőt, mert szó szerint rosszul vagyok tőle, például én soha sem reggeliztem, reggelire beiktattam a tömegnővelő turmixot most, és olyan álmos, fáradt lettem tőle, hogy hihetetlen, annyira leterhelt.


Napközben is ha többet eszem, egyszerűen elálmosít, leterhel, felpuffaszt, és azt érzem hogy ez nem jó nekem!


Tehát a kérdés: egy kiegyensúlyozott étrenddel, napi három-négyszeri étkezéssel tudnék -e fejlődni, valamennyit izmosodni, vagy esélytelen? A tömegnövelőt is elhasználom ha már megvettem, de csak edzés után fogom tudni meginni.


Köszönöm.


2021. júl. 18. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha elég a kalória és a fehérje, akkor tudsz fejlődni. Ha nem elég, akkor nem. Erre nem tudok mit mondani, hogy "kiegyensúlyozott étrend, napi 3 étkezés", mert fogalmam sincs mit jelent ez. Ha nem eszel reggelit, ebédre meg diós tésztát eszel, akkor úgy nem igazán fog menni.


Egyébként nem biztos, hogy kell annyi kalória amennyit összeállítottál, próbáld meg csak egy kicsit növelni, aztán fokozatosan többet, ha nem jön a tömeg. Idő kell ehhez is, hogy átálljon a szervezeted a nagyobb mennyiségű kajára, nem lehet hirtelen megnövelni 30-40%-kal.

2021. júl. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem köszi!
2021. júl. 18. 18:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem bírsz enni, és ilyen hatással van rád, akkor valószínűleg az alapanyagokkal van a baj... húzzál ki minden allergént 1 hónapig (glutén, tejtermék, hüvelyes, a sok cukros bolti lószart remélem említeni sem kell), és nézd meg, mi történik. Ha nagyon hiányzik 1-2 dolog, akkor egyesével próbálgasd ki, hogy melyik van rád rossz hatással a preferált mennyiségben. (Én az említett hármat teljes mértékben elhagytam pl.)


A "tömegnövelő" meg teljesen fölösleges, ha mindenképp ilyet akarsz, akkor a legegyszerűbb edzés után 20-30g szőlőcukor vízben feloldva, (minden más alkalommal tilos, azt jól tudod).


Enni annyiszor eszel, ahányszor jól esik, lehet akár 2 harapást óránként is, ha az össz-bevitel így van meg.

2021. júl. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!