Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Orbán Viktor testfelépítése...

Orbán Viktor testfelépítése előnyös lenne erőemelésben, vagy inkább testépítésben jeleskedne?

Figyelt kérdés

2021. júl. 25. 21:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

XDDDDDDDDDDD


(Ne használj csupa nagybetűt! Ez az interneten kiabálásnak hat!)

2021. júl. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
bocs, ez csak a válaszokra ment :D
2021. júl. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Csutitör pe🤣
2021. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%
Sztem erőemelésben nem jeleskedne, mert ahhoz fontos a gerinc, ami amint tudjuk nem nagyon van neki
2021. júl. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ezt felejtsük már el, hogy aki alacsony annak könnyebb :D. MINDIG a magasak a legerősebbek. A testépítéshez nem értek, mert az esztétika inkább, de nekem sokkal jobban tetszik egy 190-hez közeli, erőteljes, leszálkásított fizikum, mint ezek a mitugrász, tömzsi 170 centisek. Schwarzenegger és Ronnie Coleman is magasabbak voltak. Erőemeléshez a relatív hosszú felkar és combcsont nem ideális általában, de a relatívon van a hangsúly, tehát hiába vagy te 165 cm, ha úgy rosszak az arányaid, akkor ugyanúgy rossz lesz az eredmény, mintha 1,8 felett vagy ebben a helyzetben. A kicsiknek nehezebb, mert egy 1,7-es ember nem lesz 100 kg felett, max, ha nagyon elhízik, de aki 1,9 magas és hozzá még jól izmosodik, akkor 110 kg-t is simán elérhet, egy 110 kg-s testtel előbb fogsz 300 kg-t guggolni, mint egy 90 kg-sal, ami azért is ilyen súlyú, mert 25 centivel mondjuk alacsonyabb vagy.
2021. dec. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Akkor Tyson BOXOLÓKÉNT hogy volt 178 centisen 110 kg ?

Egy alacsony egy bizonyos SzinTIG mindig könnyebben és jobban fejlődik.

2021. dec. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Adóemelésben vagy stadionépítésben jeleskedne.
2021. dec. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Tökmindegy hogy boxoló volt, mert a genetikája elit volt. Nem mondtam, hogy ne lehetne valaki 178 centisen 110 kg, pláne ha nem naturál. Arra céloztam, hogy egy 1,7-es embernek komolyabb genetika kell és naturálon nagyobb zsírtömeg, hogy elérje ezt a súlyt, míg egy 2 méteres ember simán eléri, hasonló testzsírszázalékon, nem kell elit genetika, ha az lenne, akkor még több kg tudna lenni. Nagyobb testsúly pedig nagyobb tömeget mozgat, ha az egyéb paraméterek egyeznek, nyilván az a +30 centi testmagasság különbség mindig fog jelenti 15-20 kg pluszt a testsúlyában legalább. A zsír is hasonlóan segít nagyobb súlyokat mozgatni, persze messze nem annyira mint az izom. Magyarán minél nagyobbra tudsz nőni magasságban, minél több izmot és zsírt tudsz felszedni, annál nagyobb súlyokat fogsz mozgatni.
2021. dec. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Jó példa erre a grúz súlyemelő, Lasha Talakhadze. 197 centisen kiemelkedő pedig sokaktól hallottam, hogy ott is könnyebb alacsonyan, mert nem kell olyan magasra felemelni a súlyt. Ez nincs így, nem számít annyit a rúd útja ilyen rövid időtartam alatt.


Az a baj, hogy amikor azt mondod, hogy egy alacsonyabbnak könnyebb elérni egy szintig, akkor a saját tapasztalatod alapján beszélsz például és összehasonlítod mondjuk magad, más valakivel. De ott két különböző felépítésről, izmosodási potenciálról stb beszélünk. Valszeg csak tehetségesebb volt. A legtöbb tehetség 168-174 centi magasság környékén lehet világszinten, mivel ott van a legtöbb ember (világ átlag magasság férfiaknál: 171 cm), és a tehetség ritkaság. Lehet pusztán azért találsz tapasztalati úton kevés 1,9 feletti jó liftert, mert kevés olyan magas embert találsz egyáltalán és pláne még hogy tehetséges is legyen. De egy átlagos magas, nem kevésbé tehetséges, mint egy átlagos alacsony, a plusz tömeg miatt, pedig nagyobban játszik. Pont egy alacsony ér el nehezebben egy szintig, mert a relatív erő több lesz a testsúlyhoz képest, de az abszolút erő a magasnál több.

2021. dec. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!