Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mihez kezdjek most? (tömegnöve...

Mihez kezdjek most? (tömegnövelés makrók?)

Figyelt kérdés

Sziasztok, lassan 9 hónapja tart az életmódváltásom, ez alatt az idő alatt sikerült 106kg-ról lemennem 72kg-ra. (~170cm)

Már nem szeretnék többet fogyni. Ezzel a kg-al úgy ahogy elégedett vagyok fogyás után. Nem látok már magamon túl sok felesleget (sőt semmit, inkább csak a minimális lógó bőr), így feleslegesnek érzem azt, hogy akár lemenjek 65kg-ra.


Az egészet egy szálkásításként fogtam fel az elejétől kezdve. Magas fehérjebevitelem volt, mellette pedig csak súlyzós edzéseztem, tehát minimalizálni tudtam az izomveszteséget. (legalábbis remélem :DD)


1 hónapja már szándékosan súlyt tartok, hisz nem szerettem volna egyből 1800-ról megemelni a kalóriát 2500-ra akár a "tömegnöveléshez".


Ahogy észrevettem, a súlytartáshoz 2000-2200 kalória kell, fogyáshoz (heti 0.5-1kg) pedig 1600-1800 kalória kellett.


Így már nagyjából betudom lőni az egészséges "tömegnövelő" kalóriámat, ami kb 2500 lehet.


Kalória már meg van, viszont a makrókkal nem jutok dűlőre.


Mennyit kellene ennem zsírból, szénhidrátból, illetve fehérjéből?


18f, 170cm, 72kg



2021. aug. 5. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:

~120g fehérje, ~70g zsír, ~350g CH.

Ez így 2510 kcal, 1.6g fehérje, 1g zsír, 5g CH testsúlykilogrammonként.


Vagy ~120g fehérje, ~110g zsír, ~250g CH.

Ez így 2470 kcal, 1.6g fehérje, 1.5g zsír, 3.5g CH testsúlykilogrammonként.


A fehérje legyen meg 1.6g/tskg, a CH-t meg a zsírt meg a fenti kettő között lődd be.

2021. aug. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
120 g fehérje szerintem is jó, viszont ha minél szárazabb akarsz tömegelni, akkor a zsír lehet kevesebb, mondjuk 45 g. Többi ch.
2021. aug. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó lehet az a 45 zsír - 400 ch is, ha bírod a zabálást. Ha kényelmetlen, akkor több zsírral kicsit könnyebb az étkezés.


Amúgy gratula, 8 hónap alatt a 34 kg mínusz az azért kemény. Tényleg beleálltál, és marha frankón belőtted a heti ~1 kg-t, nem csak ahogy esik, úgy puffan alapon toltad. :)

2021. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :D

Mai nap ha minden jól megy, akkor : ~45g zsír

~310g szénhidrát

~150g fehérje


Ez így ~2300 kalória, és rengetegnek tűnik ez a kaja mennyiség is már. :D

Ezt úgy ahogy tudom tartani. Ez megfelelő lehet?

2021. aug. 6. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!