Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Annak, aki el van hízva,...

Annak, aki el van hízva, alternatív megoldás lenne a fogyókúra helyett testépíteni?

Figyelt kérdés
2021. aug. 14. 06:54
A kérdező szavazást indított:
Igen, mert...
Nem, mert...
12 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Az izomtömeg növelése, a kardió, és a helyes étrend együtt vezet a megfelelő végeredményhez. Minél több izom van rajtad, annál magasabb az alapanyagcseréd, de az nem fogja eléggé ellensúlyozni, ha amúgy 3500 kcal-t versz be minden nap.
2021. aug. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Mivel a testépítés 80%ban a kijelölt célhoz igazított kajálásról szól, így a válasz az igen.
2021. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de szakítani kell a standard sztereotip, fogyással kapcsolatos gondolkodással. Véleményem szerint sokkal jobb és hosszútávon eredményesebb úgy fogyni, hogy az izomtömeg megőrzésére illetve növelésére fókuszálsz, de az elején sokkal nehezebb - egyrészt lassan indul meg a fogyás, általában alacsonyabb a motiváció, így nehéz kitartónak maradni és hülyeségekkel nem elrontani a munkát.

Saját tapasztalatból beszélek, én hosszú évek kudarcait követően kalória ill. makroszámolással, erősítő edzés alapú mozgással fogytam.

Fent leírtam a hátrányait, az előnye sokkal több - sokkal jobban pörgeti az anyagcserét, ésszerű kalóriadeficitben is lehet valamennyi izomtömeget növelni (nyilván nem olyan mértékben, mint kalóriatöbletben, de lehet - nekem a testzsírszázalékom folyamatosan csökkent, az izomtömegem lassan növekedett a változás alatt 300-400 kcal deficit mellett), sokkal látványosabb lesz a változás (csak több időt kell adni neki), egyre jobban fogod érezni magad a bőrödben, nő az állóképességed. Amikor már érzed magadban a craftot, hogy az edzés után még van némi energiád, be lehet vezetni heti 2-4x az edzések után 20-30 perc aerob mozgást, illetve szerintem egy tisztán cardionapot sem árt beilleszteni - innentől lesz igazán látványos a változásod.

Ami gondot szokott okozni, az a kiegyensúlyozott táplálkozás. Én pl. heti 5x kondizom, mellette kb. 3 aerob. Egy nap kb. 500-600 kcal-t égetek el a teremben. Ehhez jócskán emelni kellett a kezdeti kalórianevitelemet, 400 kcal deficithez nekem 1900 kcal körül kell ennem, ami jóval több, mint amit régen megengedtem magamnak diétában. Néha, amikor épp elégedetlen vagyok magammal (mondjuk hirtelen zavar, hogy még mindig van rajtam túlsúly stb.) jön egy ilyen harántimpulzus, hogy kevesebbet kellene ennem. De régen pont az volt a baj, hogy nem tartottam az állandóságot, hajlamos voltam sok edzés mellett is néha 600-700 kcal deficitet tartani, így viszont kimerültem, az edzés sem ment. Szóval azt el kell fogadni, hogy szépen, stabilan, de lassabban veszted a zsírt, viszont nem érdemes kalóriacsökkentéssel meggyorsítani, mert akkor nem lesz effektív az edzésed, jön a kifáradás, sérülésveszély, elkedvtelenedés.

De, amúgy szerintem nagyon király úgy fogyni, hogy az elsődleges cél az izmosodás :)

29/N

2021. aug. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
+1 és 100% a 3-asra!!! 👍💪✌️
2021. aug. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%

"Mivel a testépítés 80%ban a kijelölt célhoz igazított kajálásról szól, így a válasz az igen." Ezt a baromságot honnan szeded?



BTW nem amíg a kalória beviteledet nem tartod kontroll alatt ameddig testépítés ne megoldás, mert nem égetsz el vele elég energiát.

Egy rossz étrended nem tudsz lemozogni semmilyen modón.

2021. aug. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%
A fogyokura fazsag.. csak egy idoszakra vonatkozik. A tudatos taplalkozas, eletmodvaltas hoz csak igazi eredmenyt. Amugy igen mivel gyuras kozben is egetsz kcalt es edzes utan is egesz nap plusz minel tobb rajtad az izom, annal tobb enegia kell h fenntartsd. Ha kozbe van egy jo etrended ugy a zsir tartalekokat kenytelen hasznalni. Tovabba a testepites nem csak gyurasrol szol hanem edzes utani kardiorol is foleg szalkasitos idoszakban.
2021. aug. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!