Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Napi 40 perc edzés elég -e...

Napi 40 perc edzés elég -e ilyen test eléréséhez?

Figyelt kérdés

Jelenlegi testalkatom ilyen, csak egy kicsit vékonyabb vagyok:

[link]


A cél egy ilyen testalkat lenne:

[link]


Elvileg ilyen testalkatot 30 nap alatt ért el ( https://www.youtube.com/watch?v=GabKxFy2hzs)


Én napi maximum 40 percet tudnék rászánni az edzésekre, ami így néz ki:

-Bemelegítő gyakorlatok (10 perc): helyben futás, karkörzés stb.

-Saját testsúlyos gyakorlatok (20 perc): több féle fekvőtámasz, felülés stb.

-Egyszerűbb jógagyakorlatok (10 perc)


Csak heti három napot csinálnám a saját testsúlyos gyakorlatokat (hétfő-szerda-péntek), a bemelegítő gyakorlatokat és a jógagyakorlatokat pedig naponta végezném. Természetesen megfelelő étrend mellett.


Köszönöm.


2021. aug. 16. 13:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Még ha rendesen nagy súllyokkal edzenél sem érnéd ezt el, főleg 20 perc edzéssel.... Főleg nem 30nap alatt, a közelébe sem leszel. Nem kötekedni akarok, csak, hogy reális célokat tűzz ki magad elé, viszont ekkora energiabefektetéssel ne várj sokat, egymahar.
2021. aug. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem 30 nap alatt akarom elérni egyébként, de olyan 3 vagy 4 hónap alatt szerinted reális lehet?
2021. aug. 16. 13:45
 3/23 A kérdező kommentje:
Maradjunk most a saját testsúlyos edzésnél, véleményed szerint a mennyi időt kéne szánni rá a hét 3 napján, hogy elérjem ezt a testalkatot 3 hónapon belül?
2021. aug. 16. 13:46
 4/23 anonim ***** válasza:
67%
1ora min. ami rendes edzes. De sajat sullyal lehet ugyse.
2021. aug. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
44%

1es vagyok.


Ha minden másnap leedzed az egész tested az úgy jó lehet saját tesúllyal is. Az hogy ez neked mennyi idő nem tudhatom. Olyan 1-1.5 óra közé lőném a tippem. + bemelegítés, nyújtás. Mindenkinek más a genetikája, de ha most ilyen skinny fat vagy, akkor azt mondom egy kevés tónust kaphatsz pár hónap alatt, de ez nagyon egyéni majd meglátod mit tudsz kihozni magadból.

2021. aug. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2021. aug. 16. 14:13
 7/23 anonim ***** válasza:
Nem kötekedésképp, de a videóban is 90 nap alatt érte el, nem 30. Az még akár reális is lehet, de annál jóval több befektetéssel, mint amit te írsz.
2021. aug. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

Lehet kicsit lehangolóan hangzott, de ez a naturál valóság. Saját kézből tapasztaltam, akik meg itt nyílvánvaló koxos formákra rámondják, hogy félév edzés vagy trollkodnak vagy fogalmuk sincs az egészről csak elolvastak 2 cikk kiskegyedet.

Nagyon kemény edzéssel is sokáig ki kell tartani, hogy egy átlagosnak mondható formát összehozzon az ember (nem a kevésbe szétfolyóra gondolok), ami feszes és azért már ki-ki vehetőek az izmok. Ezt nyílván egy edzetlen, átlagosnak vélt testalkatú ember (valójában jóval azalatti) már hű de izmosnak vél.

2021. aug. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%

Ez a kérdés trollkodás gondolom, ugye? Ha igen, akkor elképesztő, hogy valakinek ennyi ideje van. Úgy cserélnék az ilyen emberrel.

Ha nem, akkor pedig ismét csak a fejemet tudom fogni, annyira nagy a káosz. Először is a fiú 90 nap alatt érte el a videó szerint a kívánt formát, nem 30 nap alatt, de mindegy. A fejlődés és egy adott fizikum elérése rohadt sok tényezőtől függ: táplálkozás, edzésprogramozás, regeneráció, és a többi. Az, hogy neked mennyi idő elérni a kívánt formát, azt nem fogják tudni megmondani a kommentelők. Ez függ az anyagcseréden, az étkezéseden, a minőségi pihenéseden, a makrotápanyagokon, a kalóriákon, a genetikádon, a rostokon, a vitaminokon, az időjárástól, a horoszkódtól, a hajad színétől. De komolyan, milliónyi dologtól. Ezért unalmas, amikor az ezredik kérdező az ezredik kérdést írja ki arról, hogy mennyi idő elérni ezt vagy azt. A válasz ezekre mind az, hogy fogalmunk sincs, majd kiderül. Lehet, hogy pár hónap, de lehet, hogy több év. Nem mindegy? Úgyis ráérsz.

Egyébként nem is az a baj az edzéseddel, hogy 40 perc. Nem a percek számán fog múlni a dolog. Én el nem tudom képzelni, hogy 90 percnél hamarabb végezzek, de el tudom hinni, hogy valaki mondjuk simán leedzi az adott izomcsoportot fél óra alatt. Edzéstervtől függ. Viszont a te edzésterved enyhén szólva is vicces. A bemelegítésre TALÁN elég tud lenni a 10 perc, de láss túl a helyben futáson és a karkörzésen. A te érdeked, hogy az izületeid, izmaid, szalagjaid alaposan fel legyen készítve az edzésre és a terhelésre, különben előbb-utóbb biztosan összeszedsz valami sérülést vagy reumatológiai problémát. A YouTube-on vannak kiváló warm up videók, nézegess onnan párat, hogy valóban hatékony legyen a bemelegítésed.

Az edzés végi jóga tök jó, de tényleg fontos, hogy a nyújtás minimum olyan alapos legyen, mint a bemelegítés. Az igénybevett izmokat feltétlenül nyújtsd le kielégítően, és nem baj, ha beszerzel egy SMR hengert is, amit naponta használhatsz.

És itt jön az a bűvös erősítés. 20 perc alatt kizártnak tartom, hogy saját testsúlyos gyakorlatokkal megfelelően meg legyen edzve az izmaid. A saját testsúlyos gyakorlatok jók és hatékonyak. Sokkal jobbak funkcionális izom és funkcionális erő fejlesztésének szempontjából, mint mondjuk a kondigépek. De 20 perc az semmi, haver. Csinálsz pár fekvőt, pár felülést (amit amúgy ne csinálj, mert egy gerincölő gyakorlat), egy-két húzódzkodást, aztán le is telt a 20 perc. Ez lókaki. Jó, hogy nem akarsz még kardiót is beletenni ebbe a 20 percbe.

Miért csak 40 perced van az egészre? Ne már, hogy nem tudsz legalább egy-másfél órát rászánni a dolgokra. Ha egy embernek ennyi szabadideje sincs, akkor ott valami nagyon nincs rendben. Még akkor is jobban jársz, ha azt a 40 percet fullra rászánod a jógára. Annak legalább van értelme. Így nagy izomnövekedést ne várj.

Persze ha troll vagy, akkor kár is jártatnom a számat.

2021. aug. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

A képen látható testalkatot a fiú 30 nap alatt érte el:


[link]


Ezen a weboldalon görgessetek le a "MY BROTHER'S INSANE TRANSFORMATION" részig, és láthatjátok.

2021. aug. 16. 15:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!