Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy érdemesebb végezni a...

Hogy érdemesebb végezni a merevlábas felhúzást?

Figyelt kérdés

85-be nekem megy 10-12 ismétlés, viszont a sérülésveszély csökkentése miatt érdemes lehet jóval belassítani a gyakorlat sebességét, és kisebb súllyal jobban koncentrálni?


Hogy kontextusba lehessen helyezni, néhány adat:

185/72/19

Guggolás: 70 kg * 8-10 ismétlés, de csak 2-3 hónapja végzem kb, 45-tel kezdtem.

Merevlábast akkoriban 50 kg-mal végeztem kb, de edzésről edzésre mindig ment a 3*12 ismétlés, így picit gyorsabban emeltem a súlyt.

Tavaly nyár végétől edzettem november közepéig, majd idén február közepén kezdtem újra. Május-június óta kezdtem el úgy igazán fejlődni, addig inkább szálkásítottam.


Ti mekkora súllyal végzitek és mióta edzetek?



2021. aug. 23. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít ki mennyivel csinálja.

Az szamít,hogy újra beinduljon a fejlődés.

1,Csinálj helyette mást egy darabig(pld jóreggel gyakorlat)

2.Csináld masképp pld(száles fogassal,garant hogy kevesebbel fog menni de hatásos)

3.Változtass az ismétlesszámon,végezd piramisban,csináld szuperszettben labhajlítóval)


A lenyeg hogy más legyen,mint amit megszoktál.

2021. aug. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nincs lábhajlító a teremben. Nem akadtam meg benne, viszont lehet hogy a derekam túl sok terhelést kap, meg az alkarom elfárad, ezért gondoltam visszavenni a súlyból.

A szélesebb fogásnak nem csak konviban van előnye?

Egyébként akkor a gyakorlat lassítása és/vagy a szélesebb fogás, kisebb súllyal végrehajtva rontana vagy javítana a hatékonyságon?

2021. aug. 23. 17:10
 3/7 anonim ***** válasza:

A derék terhelés sajnos nem zárható ki csak mérsékelhető.A felső ponton ne egyenesedj ki.(nem a homorítasrol beszélek,mert az egyertelmű kell hogy legyen,ha megfelelően csinálod a gyakorlatot)Legyen egy pici szög.Az alkarról leveheted gurtnival a terhelést.

Gurtnit nem szoktak ajanlani,mert a fogaserő fontos. Viszont elérkezik az a pont,amikor a combhajlítóid birnak még,csak azért nem csinalod nagyobb súllyal, mert kicsúszik a rúd.Persze itt 70 80 kg nál ez meg nemigen szokott nagy gond lenni.


A széles fogassal nőveled a mozgastartományt.De csak ovatosan!!Kontrol alatt legyen a hátsólánc,a derék(tényleg fontos,hogy rutinosan és szabályosan csináld a gyakorlatot.De mivel nem most állsz neki,azt feltetelezem,hogy jól csinálod).Valamint brutál terhelés éri a trapezizmokat is és termeszetesen az alkarokat is.


Mindezt figyelembe kell venned a programozas során.Miből mikor mennyit csinálsz.Ha például sokat guggolsz,vagy előtte guggolsz,akkor valóban előfordulhat,hogy az alsóhátad elfárad addigra,és a merevlábas gyakorlatnál már nem bírja a terhelést.Ezek akkor kezdenek előjönni amikor már jelentős súlyokkal dolgozol.

Kezdőként nyilván egy 50-60 kg mal való guggolgatas nem úgy nyír ki,mint amikor már 120 -130 kg van a rúdon.Ahogy nőnek a súlyok egyre atgondoltabban kell beilleszteni a gyakorlatokat a programodba.

2021. aug. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha guggolás és merevlábas mellett van egy harmadik combgyakorlatom is, akkor a merevlábast hányadiknak érdemes beilleszteni? Eddig guggolás után végeztem.
2021. aug. 24. 09:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a harmadik.De a guggolás és a mlf közé egy lábtolózás közbeiktatasa nem lenne rossz ötlet.
2021. aug. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Combfeszítő, egy izoláló gyakorlat. Vagy kitörésre cserélem majd lehet.

Felesleges lábtolózni, hack guggolni stb ha már guggolok is. Ugyanaz a mozgásminta. Esetleg ha többet guggolok, és kiveszem a harmadik gyakorlatot?

2021. aug. 25. 11:06
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt innen nem tudom megmondani.

Egyszerű lenne ha csak ez lenne a megoldás.Mindjárt elmondom mi a kérdéses része a dolognak.

Nem ugyanaz a terhelés guggolás es a lábtolás esetén.

Tehát nem számolhatod 1 az 1 ben a gyakorlatokat.A guggolás nagyobb terhelést ró az egész szervezetedre (a gugolás nem csak siman egy combfeszítő,ill lábgyakorlat,hanem egy egesztestet igenybevevő,összetett mozgasforma)tehát a regenerációt kitolja.Azaz nem tudsz belőle regeneralódni a köv edzésig.

Viszont a volumen,a mennyiség kell az izomnöveléshez.

Tehát 4 sorozat guggolás +4 sorozat lábtolás,vagy akármilyen más izoláló gyakorlat kellő menyiséget ad,mégsem keszít ki annyira.

8 sorozat guggolás már túl nagy falat.Nem tudsz hetente 2 szer 8 sorozatokat csinálni mert 2,3heten belül kicsinálod magad.

Nem csak láb van,hanem +egyéb mas izom,csomó más gyakorlat.Így tkpen a szervezeted öszterhelése drámaian sok lesz.A központi idegrendszered sem tud pihenni eleget a kőv edzésig.

A kitörés egy jó alternatíva.Amennyiben a kilépés nem túl nagy.Így inkább combfeszítődomináns lesz,és a labhajlítókat kevesbé fogja munkára.

2021. aug. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!