Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem számolgatnám a tskg...

Varlamov kérdése:

Ha nem számolgatnám a tskg szénhidrát és fehérjebevitelt, csak kajálnék bőségesen,akkor is szépen fejlődnék? Max több fölösleg jönne fel, ugye?

Figyelt kérdés

2021. szept. 10. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Igen.

De én úgy vettem észre, hogy elég ha a fehérjére figyelsz a maradék kalóriát mindegy miből viszed be.

2021. szept. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem számolgatod se a makrotápanyagot, se a kalóriát, magyarul nem követed nyomon a bevitt ételt/italt, csak random eszel, ami térfogat és mennyiség alapján soknak tűnik és szerencséd van, akkor így is kalóriatöbbletben leszel és jönni fog a tömeg. Nyilván számít, hogy miből viszed be azt a kalória mennyiséget. Egészségtelen, vacak kajákat hosszútávon nem fogja megköszönni a szervezeted. Normális, általad elkészített, nem előre feldolgozott, egészséges ételek fogyasztását hosszútávon (és rövidtávon is) meg fogja köszönni a szervezeted. Ez ilyen egyszerű.

Viszont vigyázz, mert általában pont azok az emberek nem szoktak fejlődni rendesen és kielégítően, akik edzeni edzenek, de a táplálkozásra nem figyelnek, se minőség se mennyiség (kalória) szempontjából. Nyilván egyszerűbb, ha az embernek nem kell tökölni a gramokkal és kalóriákkal, de ez így ezáltal egy kicsit lutrivá válik és a szerencsére bízod a fejlődésed.

2021. szept. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Annyira tudja a szervezet, hogy grammra pontosan mennyire van szüksége? Gondoltam, ez olyan mint a plussz bevitt vitamin. Amit nem használ fel a szervezet, vizelettel távozik. Amúgy mindig figyelek a minőségre. Rizs, csirke, pulyka, marha, hal,főtt krumpli, bulgur. Zöldségek, gyümölcsök. Vitamin multi pro.
2021. szept. 10. 23:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Eleinte érdemes számolni, hogy kitapasztalj mindent... később nem muszáj, szemmértékkel már látni fogod, hogy 100g (nyersen kimért, de már megfőtt) rizs nagyjából mekkora adag a tányérodon, na érted :D :D
2021. szept. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

Az nagyon jó, hogy a miőségre való figyelés megvan. Hosszútávon ezért lesz a leghálásabb az egészséged. Viszont ha konkrétan izomépítési céljaid vannak, akkor sajnos rohadtul nem elhanyagolható az objektív mennyiség, azaz a kalóriszám sem, pláne naturálban, ahol a kezdő fázis után minden egyes deka izomért vért kell izzadni. A kezdő fázisban persze akkor is lehet fejlődni, ha az ember nem igazán figyel az étkezésre, hiszen amíg az izomzatnak újdonságot jelent a súlyzós edzés mozgásformája, addig "változni/nőni" fog. Viszont a kezdő fázis után ez a fejlődés szépen be fog lassulni, majd ha a kalóriák (meg úgy amblokk a táplálkozás) nem stimmel, akkor meg fog állni.

Kezdőként én is pórul jártam emiatt. Kezdőként én is pikk-pakk ráálltam a minőségi étkezésre. Semmit nem számoltam, semmit nem méregettem, csak szimplán ettem a minőségi élelmiszereket. Minden nap ettem teljes kiörlésű gabonákat, sovány húsokat, halakat, zöldségeket, gyümölcsöket, olajos magvakat. Mindig úgy éreztem, hogy bőven eleget eszek, mindig jól laktam, semmi gond nem volt. Teltek-múltak a hónapok, erősödtem, jobban néztem ki, de nem nőttem, sőt fogytam. Ezen rohadtul csodálkoztam, úgyhogy egy alkalmazással lecsekkoltam, hogy kb. mennyi kalóriát viszek be napi szinten, és akkor döbbentem rá, hogy gyakorlatilag a szintentartáshoz sem elegendő kalóriaszámot juttatom be. Hiába éreztem azt, hogy eleget eszek minőségi kajákból, tulajdonképpen folyamatosan kalóriadeficitben voltam, csak nem tűnt fel. Ekkor jöttem rá arra, hogy a sporttáplálkozás bőven bonyolultabb dolog annál, mint hogy cukor és fehér liszt helyett pulykát eszel bulgurral, aztán viszlát!

2021. szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!