Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítők! Megfelelő fehérjeb...

Testépítők! Megfelelő fehérjebevitel mellett nincs eltúlozva a szénhidrát minősége a testépítésben?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hogy néz ki egy "tiszta étrend" és azt is, hogy mi miért az benne ami. De én úgy látom, hogy az elég fehérje (állati nyilván) sokkal fontosabb mint a ch minősége. Ugye a különbség elvileg csak annyi, hogy a feldolgozottabb szénhidrát gyorsabban szívódik fel és jobban mozgatja az inzulinszintet. De ha bevitt az ember elegendő mennyiségű/minőségű állati fehérjét akkor nem mindegy milyen szénhidrátot ettél mellé (ha nem vagy érzékeny rá természetesen)? Esetleg amikor utoljára eszik az ember aznap szénhidrátot, akkor látom értelmét egy komplex szénhidrátnak, hogy minél tovább "kitartson" az emésztése,felszívódása. Ezt mindig is betartottam céltól függetlenül. De ha még aznap úgyis fogsz enni jó szénhidrátot (utolsó ch étkezéskor) akkor nem mindegy a nap többi felében, hogy zabpehely,rizs vagy pl tortilla,pizza,csoki? Mint írtam az állati fehérje bőven elég 2-25g/tskg + ami még van az növényi. Sokan emlegetik, hogy az számít, hogy a bevitt kalória több vagy kevesebb a felhasználtnál (én tömegelek) de ebből a szemszögből is mindegy mert a szénhidrát az szénhidrát. Sokan azt mondják az a rossz étkezés amibe meg fehérje nincs de rossz szénhidrát mellett is lehet valami fehérjedús (pizza) pedig azt a nagy guruk rögtön szemetezik. Amúgy nem vagyok túl hajlamos a hízásra ez számíthat. Ha hülyeséget kérdeztem ne oltások jöjjenek ha lehet.

2017. ápr. 6. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, vannak olyan szénhidrátok, pl a fruktóz, amivel a szervezet semmit nem tud kezdeni, a májnak előbb meg kell dolgoznia, hogy mehessen raktárba vagy felhasználható legyen.

A szacharóz meg egy glükóz/fruktóz vegyület, itt kezdődnek vele a gondok.

2017. ápr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Cortez70 ***** válasza:
100%
Tomegeleskor belefér egy kis csalokaja, de sok gyors ch-val több zsír lesz és a hasnyálmirigynek sem jó.
2017. ápr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. De mindig azzal jönnek, hogy az az számít, hogy mennyi benne az energia de a csalókajában lehet pont ugyanannyi mint a gyors szénhidrátban akkor is jobban hizlal?
2017. ápr. 6. 20:58
 4/5 Cortez70 ***** válasza:
Jobban, mivel magasabb vércukorszintnél nagyobb a zsírraktározás.
2017. ápr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb "szemét" kajával legkevésbé a szénhidrát minősége a baj. Nem tudom, nézted-e pl.a 🍕 vagy a csoki zsírtartalmát. Ez a kalóriát is jobban megdobja értelemszerűen. Ettől eltekintve azért mondják, hogy fontos tisztán enni, mert az egyszerű szénhidráttól jobban zsírosodik az ember. Van akit érdekel, mennyi zsír jön fel, van akit nem, csak jöjjön az izom. Ez persze nem azt jelenti, hogy sosem lehet "szemetet" enni, de azon élni nem kifizetődő hosszú távon.
2017. ápr. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!