Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hozzáértők! Miért rossz kaja...

Hozzáértők! Miért rossz kaja a hamburger vagy a gyros?

Figyelt kérdés

Van bennük egy jó adag hús és egy csomó zöldség, kis adag szószok.


Amit találtam róla, hogy a hamburger buci vagy zsemle (ki, hogy hívja), illetve a pita gyors szénhidrát.

De nem rég olvastam, hogy a rizs is gyors szénhidrát, csak hússal és zöldségekkel keverve jó lesz a felszívódása.


Akkor miért rossz a hamburger vagy a gyros?

(Hamburger alatt nem arra a zsírban tocsogó, műsajtos vacakra gondolok.)


2021. szept. 26. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Önmagában ha te állítód össze akkor nem az, de amit az aluljáróban kapsz az a hús nagyrészt televan mindenféle antibiotikummal, a pitában gyorsan felszivodo ch van,. A rizs lassú felszivodo, nem gyors..
2021. szept. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Nagyjából igaza van az első hozzászólónak, viszont az utolsó mondata téves. Sajnos nem! A fehér rizs rohadtul nem lassan felszívódó szénhidrát. A fehér rizsnek majdnem olyan szar a glikémiás indexe, mint a kristály cukornak. Ezért vicces, amikor a sok "oldschool gyúrós arc" kétpofára zabálja a rizske + csirkemell kombót, amikor a fehér rizs egy kimondottan rossz szénhidrátforrás. A barna rizzsel, a basmati rizzsel és a jázmin rizzsel viszont semmi gond nincs.
2021. szept. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
A gyrostál nem rossz azért. Ahol én veszem tele van csirkemellel és zöldséggel. A fűszeres hasáb pedig nagyon minimálisan olajos.
2021. szept. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Rizs jóval lassabban szívódik fel mint a fehér liszt, bár nyilván van lassabb ch is. Ami kaját gyorsétteremi láncokban veszel tele van mindenféle ízfokozóval ami önmagában nem feltétlenül egészségtelen de az ízlésednek nem tesz jót mert ilyen szarokra fogsz ráfüggeni. Azonkívül ha az ilyen kajákat 1 órára kint hagyod kőkeményre száradnak kb. és lehetetlen normálisan újramelegíteni - ez a sarki burgeresre nyilván nem igaz. Összességében egy sima burger nem kell, hogy gáz legyen ha tudod a hozzávalók eredetét és hogy hogyan lett feldolgozva.
2021. szept. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Lazy Lover ***** válasza:
100%
Ha otthon csinálod nem rossz marha darált hús tk zsömle hagyma paradicsom saláta mentes kecsáp mustár hol itt a baj?? Sovány hús rizs saláta ezzel sincs baj
2021. szept. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Amit telebsznak sültkrumplival meg rizzsel, az ne is haragudj, de ergya. Viszont ahol én szoktam enni, nem raknak bele semmit, csak csirke(!) húst és salátát joghurtos öntettel. Ez teljesen rendben van így. A körúti gyros azért nem ez a kategória sajnos...
2021. szept. 27. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem vagy szálkásító diétán nyugodtan eheted az otthon elkészített hamburgert.Raadásul finomabb is.Rendes marhahús van benne.

Ugyanez érvényes a kiátkozott pizzára is.

Nem ,nem hulladék kaja az sem.Ez így nagyon téves kijelentés!Ha megnézed az alapanyagokat,akkor kérdem én hol a hiba?Ezeket külön külön megeszed zsemlébe,vagy gombapörkölt,rántottgomba formájaban is!Akkor nem karos?

Veszel teljeskiörlésű lisztet,aminek van rosttartalma.Olivaolaj a sütéshez.Amiket meg megrápakolsz,hal,gomba,sonka,sajt,mind remek fehérjeforrás.

Nyugodtan eheted.

2021. szept. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

2-es:

"A barna rizzsel, a basmati rizzsel és a jázmin rizzsel viszont semmi gond nincs."

A jázmin rizs GI-je konkrétan magasabb mint a kristálycukoré, a legmagasabb a rizsfélék közül.


A magas GI amúgy nem tesz egy CH forrást egyből rosszá. Ha nem magában eszed, akkor alapvetően sincs velük probléma. Ha megfelelően viszel be az adott étkezésben rostokat, fehérjéket, akkor ezek összességében lassítják a felszívódást.


Egy minőségi hamburgerrel/gyros-szal/pizzával (vagy bármi gyorskajával) nincsen semmi baj. A feldolgozott élelmiszerekkel, a hulladék lisztekből és térfogatnövelőkből készülő tésztákkal/zsemlékkel, az agyonolajozott hasábkrumplikkal, a nyesedékből és szójából készülő "húspogácsákkal" van a probléma.

2021. szept. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Egyszer láttam egy filmet a fogyásról.A pali hetekig reggel, délben,este nem ehetett,csak a McD.-ban,de csak a dietetikus által meghatározott kajákat,pl csirkeburger szósz nélkül, saláta hússal,de a bármilyen kulimász erre is tilos volt,mint ahogy a sültkrumpli is.Mellette futni kezdett.

Kb.ugyanannyit, vagy többet fogyott, mint a salátás,csirkerizses társai.

Pár hét alatt elérte kb. a kitűzött célját, igaz, hányásig ette magát mekdonálcos kajával.A végén már rá se bírt nézni... XD

2021. szept. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hobbi kondizasról van szó gondolom akkor simán belefér, nem kell az állandó rizs csirke kombó amit két hét és öklendezve fogod enni. Akik megírták ezt az étrendet hobbi sportolóknak a neten azokat se értem.


Nálunk a terembe mondta az edző több kliensének hogy "egy kis adag csokit se ehet meg mert gond lesz"

Holott a csajon nem is volt semmi felesleg.

Hobbi kondisokról beszélünk,nem versenyzőkről.


Ilyenkor elgondolkozok kik is végezték el az edző szakot? És mit tanultak?

2021. szept. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!