Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretnék elkezdeni edzeni,...

Szeretnék elkezdeni edzeni, de nagyon vékony vagyok, megtudnék izmosodni?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok és borzasztó vékony. 176 cm és 56 kiló. Igazából abban sem vagyok biztos hogy tudok hízni mert mindig is ilyen sovány voltam. Viszont ez engem nagyom zavar és szeretnék magamra kapni valamennyi izmot. Megfelelő edzéstervvel, folyamatos edzéssel lenne esélyem rá hogy izmosabb legyek? Témában jártasak válaszát várom inkább!

2021. szept. 28. 22:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő tömegnövelő étrend,meg egy személy edző segítségét ajánlom az első pár hétben aki megtudja mutatni a gyakorlatokat,étrendet ír és felméri az aktuális állapotod.
2021. szept. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Kezdőként tilosak a tápkiegészítők (kivétel a vitamin és az ásványi anyag), a személyi edző felkeresése pedig ajánlott.

Nincs olyan, hogy nem tudsz hízni. Hacsak valaki nem súlyos beteg, akkor nincs olyan, hogy nem tud hízni. Ha az egyén tartósan KALÓRIATÖBBLETBE (olvass utána ennek a fogalomnak) kerül, akkor a hízás be fog indulni, azaz nőni fog a tömege.

Neked egy célnak megfelelő diétára, hatékony és fokozatos edzéstervre, sok pihenésre és sok információra van szükséged. Hajrá!

2021. szept. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért, ha azt mondjuk, hogy nem, akkor el sem kezded? Legyen már benned ennél egy kicsit több...
2021. szept. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne tudnál,én amikor elkezdtem 190 cm 66 kiló voltam,86-ig felmentem és mérföldekkel jobban nézek ki.Az biztos hogy a vékony "hardgainerek" 99%-a azért ilyen mert szar kajákat eszik,péksüti menzás kaják,cukros édességek stb.Ha értelmes ételekből eleget eszel fejlődni fogsz.

Persze nem lesz egyszerű többet enni de vannak módszerek amivel könnyebbé lehet tenni

2021. szept. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3%
Javaslom a Dirty bulkingot , keress rá neten a lényege röviden annyi hogy mindent eszel ezáltal több kalóriát viszel be a sok zsírosabb kaja miatt , és hízol. Persze mellé eddz is keményen és a fehérjére is figyelj . Mielőtt lepontoznátok , a Dirty bulk pont az ilyen nehezen hízóknak a jó, egészséges kajákból sokkal nehezebb bevinni a kalóriákat , még egy jó adag mekiben máris ott van 1500 kalória.
2021. szept. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

A "nehezen hízóknak" (ez amúgy egy valójában nem létező típus, de mindegy) pont, hogy minél előbb meg kéne tanulniuk azt, hogy az egészséges életmódnak és a sporttáplálkozásnak megfelelően hogyan tudnak elegendő kalóriát és makrotápanyagot bevinni TISZTA élelmiszerekből. Ez az egyik legnagyobb és legfontosabb feladat egy hobbi atlétának. Persze, ha csak az számít néhány ostobának, hogy "meglegyen a sok fehérje meg a sok szénhidrát, plusz legyen durva az edzés, no pain no gain, mert így lesz nagy a bicepsz és kerek a váll, ennyi, szevasztok", akkor nyugodtan zabálja mindenki a mekis kaját a parízerrel, mellé a pacalpörköltöt milka csokival. Szar kajából szar test lesz, ezért ökörség, ha valaki szerint csak a kalóriák és a makrotápanyagok számítanak, mindegy milyen forrásból, de aki így gondolja, annak hajrá, dirty bulking! Mondjuk ezek az emberek ne csodálkozzanak, ha előbb-utóbb bekopogtat hozzájuk a cukorbetegség, az érszűkület, a szívbetegség, a magas vérnyomás és egyéb cukiság.

De amúgy nem tudom minek jártatjuk itt a szánkat. A kérdező egyetlen kommentre se reagált.

2021. szept. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
5-ös, ezelőtt rengeteg szenny kaját ettem és semmit nem híztam tőle, úgyhogy szerintem az egészséges ételek jobban működnének. Illetve lehet hogy több kalóriát vinnék ezekkel be, de azt tudom hogy ezekből zsír lesz, amiből sokkal nehezebb izmot építeni (testépítő haveromtól tudom). HálIstennek beteg nem lettem ezektől a kajáktól, ma már sokkal kevesebbet eszek belőlük.
2021. szept. 29. 17:27
 8/13 anonim ***** válasza:
12%
Persze kérdező , jobbak az egészséges ételek azaz a clean bulking , csak a probléma az hogyha valójában nehezen hízol , és szükséged van pl 2500-3000 kcalra a tömegeléshez , akkor azt neked tiszta kajából kínszenvedés lesz bevinni. Ilyenkor jó a Dirty bulk, beversz kicsit szennyebb kajákat amik hemzsegnek kalóriában , a maradékot meg megeszed tiszta kajákból. Egy példa , mondjuk hogy 2500 kcal kell neked hogy hízz , ebből 1800 at bírsz megenni tiszta ételből, akkor a maradék 700 at verd be pizzából vagy hambiból stb… Persze most ez írtó egészségtelennek hangzik , emiatt megint lefognak pontozni , de sajnos tudom hogy sokszor ez az ideális út , mert én is nehezen hízó típus vagyok. Persze kitarthatsz a tiszta kaja mellett de garantálom hogy 2 hét után a következő kérdésed az lesz hogy hogyan vigyél be X mennyiségű kalóriát, mert úgy érzed nap végére hogy egy falat kaja se megy le a torkodon. Arról ne is beszéljünk hogy unni fogod a sok csirkemellett meg a pulykamellet bulgurt rizst stb.. Te döntöd el mit választasz , lehet hogy lazán benyomsz 3000 kcalt tisztán is, de jó eséllyel szenvedés lesz. Ez meg baromság hogy ha valaki nem tisztán étkez az szarul fog kinézni , nem egy ember van aki a szennyek szennyét eszi mégis jó teste van , ez teljesen genetika függő.
2021. szept. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Igen, van pár KÖZEPESEN JÓ fizikummal rendelkező fitnesz YouTube sztár mostanában, akik azzal hencegnek videókban, hogy burger kinges kajával és hot-doggal töltenek, aztán mégis megvan a hat kocka a hasukon, meg mégis olyan hátuk van, mint egy gorillának. Ezek a csávók egytől egyig kokszolnak, nem keveset. Ennek alapvetően nem sok köze van a genetikához, a kémiához annál inkább. Gyakorlatilag folyamatos kúrában vannak, hogy az év minden napján tudják tartani a KÖZEPESEN JÓ formájukat, hiszen ők a testükből élnek a szociális médiában. Ezeket a csávókat ne vegyük már alapul. Naturálban rohadtul nem fogsz te "brutál fizikumot" építeni, ha szar kajákat zabálsz ipari hulladékkal, hiába stimmelnek a makrotápanyagok és a kalóriák.


"Persze most ez írtó egészségtelennek hangzik , emiatt megint lefognak pontozni , de sajnos tudom hogy sokszor ez az ideális út , mert én is nehezen hízó típus vagyok."

Ez az ideális út? Mihez ideális? Ideális út az érrendszeri megbetegedésekhez és a daganatokhoz? Vagy mihez? Annyit ne érjen már senkinek ez a rohadt gyúrás, hogy emiatt beáldozza az egészségét. Még ha legalább lenne valódi értelme ennek a dirty bulking baromságnak, de még csak az sincs neki. Nekem rohadtul nem érné meg ez csak azért, mert így talán majd többet mutat a mérleg, vagy mert talán nagyobbnak tűnik majd a tricepszem a tükörben/strandon.

2021. szept. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8%
Jajj ne csináljunk már a bolhából elefántot , azért mert megesz az ember egy kicsit egészségtelenebb kaját még nem fog meghalni 40 évesen ilyen dolgokban:D Könyörgöm, mai világban ahol minden amit a boltba veszel teli van adalék anyagokkal , nem tökmindegy hogy este bever e egy szalámis szendvicset vagy nem? Könyörgöm csóró srác csak egy kis tömeget akar hogy ne legyen karácsonyfa dísz , ne adjátok már be neki hogy csakis csirkerizstől lehet izmos meg ilyenek , meg hogy felejtsen el minden olyan kaját amit a fitnesszipar “egészségtelennek” tart… Ha meg neked ennyire fontos , ülj a sarokba tömd magadba a csirke brokkoli rizs kombód , mondj le mindenről , és reménykedj hogy 100 éves korodig fogsz élni. Részemről lezártam ezt a témát, majd a kérdező eldönti kinek ad a szavára.
2021. szept. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!