Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy ilyen szituációban mindig...

Egy ilyen szituációban mindig csak az edző lehet a hibás?

Figyelt kérdés

Ha adott egy tanítvány aki mondjuk 1-2 éve jár folyamatosan edzeni, és nem fejlődik ennek megfelelően, illetve rengeteg gyakorlatot rosszul kivitelez, vállból, derékból is dolgozik sokszor, miközben mellette van egy edző.

Úgy, hogy az edző helyett sokszor a terembe járók adnak neki tanácsokat.


Az edző szerint a tanítvány a hibás, vagy a tanítvány is, mert ezerszer elmondta neki, hogy mit hogy kell, és nem jegyzi meg, nem figyel rá, ezért már feladta és csak a pénzt szedi tőle, ámbár ezt nem mondja ki nyíltan de utal rá.


Egy ilyen szituációról mi a véleményetek? Lehet az edzőnek többször kéne szólnia?

Nem égeti le saját magát is azzal, ahogy a tanítványa edz?

Vagy lehet, hogy nem mondta el elégszer neki?


Ki a felelős ilyenkor?Lehet a tanítvány is, vagy kizárólag az edző?



2021. okt. 4. 04:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A tanítvány hülye, hogy nem bírja a dolgokat megjegyezni, az edző meg erkölcsileg nulla, hogy pénzt szed azért, hogy ne adjon tanácsot, hiszen a tanítvány úgyis elfelejti.

A tiszta az lenne, ha az edző szépen lepattintaná a tanítványt, hogy Béla, te annyira hülye vagy, neked nem tudok tanítani semmit, ezentúl ne fizess nekem.

2021. okt. 4. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Évek óta jár? Mindkettő hülye.
2021. okt. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézd ,amikor lehetett választani a szakhoz pedagógiát,és a többi kiegeszítő tárgyat,akkor én ezt elvetettem.Pontosan tudtam,hogy alkalmatlan vagyok arra,hogy tanítsak.Mivel nagyon szerettem a választott szakot,tudtam,hogyha előadásra kerülne a sor,nem tudnám feldolgozni,elviselni azt,ha közben teljesen lexarják az óráimat.

Aki nem akar,az menjen el.

Viszont ezt nem engedheted meg.

Tehát nem fogom jártatni a pofamat olyanoknak akik csak kenyszerből vannak ott.


Ha valaki alkalmatlan arra,hogy a kliensét megtanítsa egy helyes oldalemelésre vagy felhúzásra,az keresen más foglalkozást.

Ugyanis ahhoz nem kell Einsteinnek lenni,hogy elsajátítson gyakorlatokat.

Másrészről ha a kliens erre mégis képtelen,mert annyira féleszű,es alkalmatlan,akkor meg kell mondani neki,hogy nem foglalkozol vele tovább.Ez a tisztességes hozzáállás.

2021. okt. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazából volt ebből egy vita a teremben, amibe minden jelenlévőt bevontak köztük engem is.

Szólt valaki a srácnak, hogy hogy csinálja helyesen a gyakorlatot, miközben az edző kiment (elég gyakran kijár, inkább kiadja a feladatot, és telefont nyomkod meg beszélget a pultnál)

Aztán mikor visszajött a srác megkérdezte hogy ő minek fizet edzőt ha folyamatosan kiderül, hogy ezt is meg azt is szarul csinálja.

Ő azzal érvelt, hogy pontosan tudja magáról, hogy nem tud sokáig koncentrálni, szüksége van arra hogy rászóljanak akár ötször is egy gyakorlat közben, hogy mire figyeljen (ez az edző feladata lenne).És ő ezért fizet.

Szóval mondta hogy szarul egyedül is tudja csinálni, és az jóval olcsóbb neki.

Ebben tök igaza van.

Azt alátámasztom, hogy volt olyan hogy mondta neki az edző mit hogy, az első kört jól csinálta, a következőt már szarul (és nem volt egy bonyolult gyakorlat), de vagy nem szólt neki újra az edző, vagy nem is volt ott.

Ellenben volt olyan is, hogy kérdezett valamit és akkor olyasmit válaszolt az edző, hogy "ennyi idő alatt már tudnod kéne, csináld érzésre"

Mivel mindenki kedveli az edzőt, (én is) mindenki az ő pártját fogta, kivétel én, én azért igazat is adtam a srácnak, hogy erre akkor tényleg ne fizessen, nem éri meg neki.

Szerintem olyan 1.5 éve járhat le, nem igazán látszik rajta.

Valami igen, de jobban kellett volna fejlődnie, szerintem.


Úgyhogy csak kíváncsi lettem volna, hogy leírás alapján aki kívülálló mit gondol.

Azért az szerintem az edzőre nézve is gáz, hogy a tanítványa X idő után sehogy sem néz ki, és másoknak kell korrigálniuk az ő vendégét.

Mondta hogy neki is meg kell élnie valamiből, szóval ő gondolom úgy van vele, hogy egy hülyéből kiszedett x összeget és jól járt.

Bár ha azt nézzük még többet kiszedhetett volna belőle, ha megtanítja a gyakorlatok helyes kivitelezésére.

Másfelől pedig egy lelkes srácról van szó, heti négyszer biztosan lejárt, és csinálta a feladatokat, nem lébecolt.

Csak épp nem jól, de az más kérdés.

2021. okt. 4. 12:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Jah, hogy a srác tisztában van vele, hogy hülye. Akkor ha ő elmondta az igényeit az edzőnek ("figyelj rám állandóan, mert hülye vagyok), és az edző ennek tudatában vállalta el, akkor mindenképp az edző a hibás.

Ha nem mondta el a tényállást, akkor lásd az 1. hozzászólást.

Szerintem váltson edzőt, még ha ez azzal is jár, hogy termet kell váltania. Az új helyen meg mesélje el az elejétől, hogy ő hülye, neki állandó figyelem kell. Így valószínűleg drágább lesz, de még így is jobban jár.

2021. okt. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg keressen más sportot.Akinek másfél év után is kell valaki, aki a pötchét fogja edzés közben,mert nem tud megcsinálni gyakorlatokat helyesen,normálisan,az nem is akar edzeni komolyan.

A kajára ki figyel?Anyuci?

Istenem hogy mekkora életképtelen fa..ok vannak bmeg!

2021. okt. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!