Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A saját testsúllyal történő...

A saját testsúllyal történő edzés mennyire hatásos?

Figyelt kérdés

2021. okt. 17. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Mire hatásos?


Ez olyan, mint amikor valamelyik gyökér azt kérdezi a bokszról, hogy az mennyire hatékony? Mire hatékony? Hatékony medencetisztításra? Hatékony hajnyírásra? Vagy mire?

2021. okt. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__113..


Az izmaid nem tudják, hogy éppen mellhez húzol csigán vagy húzódzkodsz. A saját súllyal annyi gond van, hogy nehéz annyira variálni a gyakorlatokat, mintha lennének szabad súlyok és akár gépek. Gyorsabb a fejlődés ha több féle gyakorlat van. A kettőt együtt jó csinálni szerintem.

2021. okt. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
Én fél évig edzettem saját testsúllyal, lábaimat és mellizmomat akartam erősíteni, ezért 2 naponta felváltva ment a fekvőzés és guggolás (4-5 sorozat bukásig), kajára is eléggé odafigyeltem, mégse fejlődtem semmit. Meguntam vettem 2 kézisúlyzót 20kg súllyal, egy hét alatt többet fejlődtem mint fél év bohóckodással.
2021. okt. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 B2man ***** válasza:
72%
Több ismerösöm sajàt sulyos edzéssel jelentösen lefogyott. Igaz, jelentös tulsulyuk volt....
2021. okt. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Aki pusztán izomépítési céllal kezd el saját testsúlyos edzést végezni, súlyzók nélkül, az nem tudom, mire számít. Naturálban amúgy is az első X hónap ("kezdő bónusz") után erőteljesen belassul a fejlődés, ha pedig az egyén nem változtat az edzésprogresszión, továbbá nem tökéletes az étrendje, akkor meg is áll. Akinek tényleg csak annyi a célja, hogy szeretne egy magához képest nagy izomtömeget, az nem tudom, miért saját testsúlyos edzést végez. Ha ennyi a célod, akkor naturálban amúgy is rohadt szűkek a lehetőségeid, pláne akkor, ha ezt a célt te csak saját testsúlyos gyakorlatokkal szándékozol elérni. Ebben az esetben persze, hogy nem lesz nagy sikerélményed. Rohadtul nem lesz neked attól óriási mellizmod és bika combod, ha nyomogatod a fekvőket és saját testsúllyal guggolgatsz. Ezt nem tudom, miért gondolja bárki is.

A saját testsúlyos edzés azoknak való, akik vagy a street workout vagy a torna/szertorna világa felé érdeklődnek, és szeretnék olyan emberfeletti trükköket, gyakorlatokat, elemeket beadni, kivitelezni, végrehajtani, amik megcáfolják a fizika törvényeit. Ez persze egy soha véget nem érő folyamat, amelynek során értelemszerűen brutálisan átalakul a sportoló fizikuma és teste (nézzük meg a street workout versenyzők vagy a tornászok formáit), de ha neked nincsenek ilyen vágyaid, hanem te csak szimplán szeretnél nagy karokat és széles hátat, akkor mi a francért nem konditerembe mész? Minek kezdesz el tökölni a saját testsúlyos gyakorlatokkal?

2021. okt. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Muszáj mindennap ugyanazt kérdezni?

Miért vagy ennyire idióta? Kezdjél már magaddal valamit, annyira szánalmas már ez amit itt művelsz.

Szerezz egy barátnőt bmeg

2021. okt. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 Nincs lehetőségem barátnőt szerezni, mert a csajom nem engedi...

2 éve boldog párkapcsolatban élek, de azért köszi a tippet.;)

2021. okt. 18. 15:09
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Nyaranta heti többször eljárok edzeni kondiparkokba, és ugyan nem lettem tőle mr universe de nem is az volt a cél csak hogy egészségesen ki legyek tesizve - erre alkalmas, elégedett vagyok a hatásával.
2021. okt. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!