Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jól sejtem, hogy nincs nekem...

Jól sejtem, hogy nincs nekem ennyi kiegészítőre, és edzésre szükségem?

Figyelt kérdés

4 hónapja járok személyi edzőhöz Budapesten. Számomra az a furcsa, hogy gyakorlatialg mindenhol arról beszélnek, kezdőként milyen könnyű fejlődni, első 1-2 hónapban kb akármit csinálsz csak úgy szopja be az izmod a tápanyagot stb..


Na most ehhez képest az edzőm olyan brutális étrendet rakott össze (leginkább a kiegekre gondolok), és olyan edzéstervet erőltet, ami szerintem kb tarthatatlan. Hozzáteszem nincs versenyzői ambícióm, egyszerűen az átlagnál jobban akarok egy kicsit kinézni.


Szóval...

5 napos osztott edzéstervvel kezdtünk (kicsit visszagondolva fura, hogy totál kezdőként egyből egy ennyire intenzív edzéstervet válaszottunk, kasszikus osztott bontásban).

Amit itt kicsit túlzásnak érzek az a láb... Kedden lábazunk, 2,5-3 órás !!! a lábedzés. Egyrészt nem igazán érzem effektívnek, mert a végén kb semmit nem bírok már normálisan csinálni annyira szét van gyilkolva a lábam. Másrészt azért nem minden kedden ér rá az ember 3 órát lábazni. Egyébként nem érzem úgy, hogy erre gyakorlatilag kezdőként szükségem lenne.


De ami igazán gond, hogy brutális mennyiségű tápkieget írt elő:


Alap multivitamin

1000-es C vitamin. Ebből 2x egy nap. Ami mondjuk fura, hogy az alap multivitaminban is van egy 1000es C. Nem tudom kell e nekem az év összes napján 3000 mg c vitamin

3000es egységű D vitamin

Vas

Magnézium

Cink

Kalcium

Omega 3


Fehérjeizolátum edzés után

Estére kazein fehérjepor


Kreatin

BCAA

Glutamin


Emésztőenzim


Ízületvédő


Edzés előtti pörgető ami most ez: Freezer‘s Pre-Workout - GymBeam


Én úgy voltam ezzel az egésszel amikor kezdtem, hogy vakon követem az edzőm utasításait, de most olyan kieg listát írt össze ami úgy érzem, hogy egy átlag felett kereső embernek is azért egy kicsit sok.



2021. okt. 19. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Marhaság ezeket a vackokat szedni. Én évekig függő voltam. Pár hónapja álltam le róluk. Semmi nem változott. Szedje ő jó egészséget kívánok neki 😀
2021. okt. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Beszélj vele, hogy te nem ilyen szinten képzelted el az edzést és a táplálkozást, hiszen nem versenyre készülsz, csak szeretnél egy kicsit formába kerülni. Ha megérti és változtat úgy, hogy az neked is megfeleljen, akkor jó, ha nem, keresni kell mást. Nem minden edzőnek ugyanolyan a hozzáállása, lehet ő ennyire komolyan veszi és nála az az alap, hogy ha csinálod, csináld keményen.

Ne bízz mindent az edzőre, az is nagyon fontos, hogy tartható legyen neked hosszútávon is az, amit megbeszéltek és ne utáld meg az egészet. Te fizetsz érte, jogos elvárás, hogy szabja személyre neked. Ha nem tetszik valami, nyugodtan szólj.

2021. okt. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Ez a kérdés kitalált. Napok óta megy ez a kérdés, különböző változtatásokkal és variációkkal. Egy kezdő nem így viselkedik, nem tudja ennyire objektíven megítálni a dolgokat, ha pedig igen, akkor nincs szüksége személyi edzőre. Ez a személyi edzős vonulat is teljesen kamu a történetedben, és a műsor része. Durván elszabadult a skizofrénia és a betegesség ezen az oldalon.
2021. okt. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%

Ezek közül a kiegészítők közül szinte mindegyik kell egy amatőr gyúrósnak.

naturálan nincs doppingszer, úgyhogy minél több tápszer kell, hogy a fejlődés fenntartható legyen. Edződ csak jót akart, hallgass rá.Itteni tápszerellenesekre pedig NE HALLGASS!

2021. okt. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Ha ez igaz, akkor egy forintot se fizess az edzőnek többet, mert egy kontár.
2021. okt. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
3-as ment a zöld, teljesen igazad van.
2021. okt. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Vmi okjs edzo lehet 😅 Az osztott edzessel nincs gond enis es sokan egybol ugy kezdik, de 1.5 oranal tobbet edzeni ertelmetlen azmar inkabb izom egetes. Az osszes tapkieg folosleges.. inkabb az etrendre kene figyelni. Azt irt neked? Nemis ertem h lehet 3 orat labazni 😅 az osszes labgyakorlaton meg gepen vegigmentek? 😅 Ha kemenyen guggolok, merevlabazok meg vadlizok mar kinyirtam a labam.. halado szinten meg beleraksz labtolot, hajlitot meg feszitot gepen max es annyi.. de talan mar azis sok egy edzesre naturalon
2021. okt. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!