Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha túlsúlyos vagyok, akkor...

Ha túlsúlyos vagyok, akkor melyik típusú CARDIO edzőgép lenne a legjobb választás OTTHONRA?

Figyelt kérdés
Nincs tapasztalatom edzésben, elsőszámú cél a fogyás…

2021. nov. 7. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Akkor neked kell egy kalóriadeficitre építő étrend. Ha nem vagy tartósan kalóriadeficitben a táplálkozásod által, akkor vehetsz te akármilyen kardiógépet, nem fogsz fogyni. Remélem ezzel tisztában vagy.

Amúgy meg mindegy. Túlsúlyosoknak nem szokták ajánlani a futópadot, úgyhogy az eliptikus tréner, a szobabicikli és a lépcsőzőgép közül lesz neked valamelyik a befutó. Először menj le egy konditerembe, és próbáld ki mindhárom mozgásformát. Addig ne vegyél semmilyen gépet több százezer forintért, amíg azt sem tudod, hogy melyik az a mozgásforma, amit képes vagy csinálni hosszútávon.

2021. nov. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb mind1 h lemesz futni, szobabringazol vagy elipszisezel. Kb ugyanannyit eget.. azt csinald amit jobban elvezel. De ahhoz h fogyj tudnod kell h mennyit akarsz elegetni... es h mennyit viszel be egy nap.
2021. nov. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igen, fogyókúra is tervben van.

Sajnos nem tudom, hogy mennyi kalóriát viszek be, mert mindennap nagyon más, hogy mit eszek és mennyire lakok jól.

Szerintem sajnos egy full egészséges étrendre nekem jelenleg nincs pénzem…

Edzőgépet is azért akarok mert hosszútávon olcsóbb mint az edzőterem és időm is több marad.


De majd igyekszem kalória deficitben maradni, vagy valahogy kialakítani egy ideális étrendet és azt tartani.


De amúgy inkább azzal lehet a probléma, hogy miket eszem és nem a mennyiséggel…

2021. nov. 7. 23:14
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, hogy mit értesz "full egészséges" étrend alatt, de nincs az a kiegyensúlyozott táplálkozás, ami drágább lenne, mint a junk foodokkal, szemét kajákkal, gyorskajákkal, feldolgozott szarokkal, cukros rágcsákkal teletűzdelt zabálás, úgyhogy a pénz miatt ne aggódj annyira.

Legyen egy diétád, ami kalóriára ki van számolva, és amihez tudod tartani magad. Egyél minőségi élelmiszereket, mellette mozogj sokat, és lesz fogyás, lesz jó közérzet, lesz életmódváltás!

2021. nov. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Nem draga a normalis kaja. Egyszeru alapanyagokat konnyu szamolni es elkesziteni. Azert jobb a terem mert ott nem terelodik el a figyelmed. A fogyokura nem celravezeto, eletmod valtas kell.
2021. nov. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
FOGGYÁ LE
2021. nov. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én egy közel 50 kilós súlyfeleslegtől szabadultam meg 2018-2019 között. Azt neked kell tudnod, mennyire szoktál le a mozgásról és mekkora a súlyfelesleggel rendelkezel. Ami szerintem a "siker" titka volt (121 kg ról indultam) - a fokozatosság. Az étrend a nulladik lépés, nem egyik napról a másikra mindent megvonni magadtól, mert a cél egy fogyásnál a tartós súlycsökkenés - nem egy jojo effektus - vedd végig a napod, mit és mennyit eszel, van-e olyan extra felesleges dolog amit kiiktatnál és mi az amiből túl sokat fogyasztasz. Nálam az extra felesleges dolog a napi 2 energiaital volt brutál cukormennyiséggel és a túlzott finomított szénhidrát (pékáru, fehérkenyér..) Ha csak az étrended rendbeteszed, már szépen elindulnak a kilók. A mozgást sem eszeveszett kardióval kezdeném- én 1-2 hétig sétáltam idő és intenzitás növelésével, aztán kerékpár hónapokig és amikor már a testem megszokta a mozgást illetve lement jó pár kiló akkor nekiálltam kocogni, majd futni éhgyomorra hajnalban :) (először extra rövid táv- 1 km, majd 2, 3, etc..). Igazából edzőterem és kifejezett kardiógép nélkül sikerült mindez. Aztán mikor már úgy gondoltam túl vékony vagyok- (67! kilóra lefogytam), akkor már "elkerülhetetlen" volt a számomra az edzőterem, mert szerettem volna izmosodni, felszedni pár kiló izmot, de a dagadt énem távoltartásával..:)


Szóval - Én nem költenék drága gépekre. Sétálj, fuss, kerékpározz.. a közepes tempójú legalább fél órás séta egyébként a legjobb zsírégető -olvass utána :) - Sok sikert és jó egészséget!

Üdv,

M

2022. jan. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!