Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Néhány perces plank tényleg...

Néhány perces plank tényleg hatásos lehet, ha a világ rekord több mint 9 óra?

Figyelt kérdés

A minap megkaptam a kritikát az egyik teremben.

A has edzést én mindig plank-el zárom. 2x 3 perc. Tudom nem sok de kimerülten tényleg érzem, hogy hatásos volt az edzések végén.


Na most az egyik gyurmàs (pocakos) nagy arc benyögte, hogy nincs sok értelme ennek a gyakorlatnak, elvégre több órás a világ rekord...

végül is az összefüggést nem tudta megmagyarázni, de még is azt hiszi, hogy neki van igaza.



2021. nov. 10. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Akkor most mi a kérdés? Végülis már megválaszoltad: érzed, hogy hatásos. A világrekord meg attól VILÁGrekord, mert kevesen képesek erre a világon, nem neked kell megdönteni.
2021. nov. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
En sose csinalom.. max kitartast, allokepesseget fejleszt de en bodys vagyok. Inkabb streetworkoutosoknak meg kuzdosportoloknak van talan ertelme.
2021. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Tehát szerinte ha a felhúzás világrekordja 500 kg akkor egy kezdő feleslegesen húz fel 60 kilót?

Ha bukás közeléig el tudsz menni akkor van értelme

2021. nov. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Na igen! Az előző kommentelően pontosan bemutatja, hogy miért van minden második hobbi gyúrós lesérülve (pl. gerincsérv), és hogy mennyire nincsenek tisztában az anatómiával, a core izmokkal, a mély izmok fontosságával, vagy a funkcionalitással. Egyszerűen nem haladnak a korral és megragadtak egy 2011-es shopbuilder cikk szintjén.

Kérdező! Pontosan nem értem én sem, hogy mi a kérdésed, mert nem sikerült érthetően kiírnod, de a plank az egyik legfontosabb és leghatásosabb gyakorlat, úgyhogy csináld, bárki bármit mond. A világrekordos és pedig nem tudom, hogy jön ide. Az 50 méteres gyorsúszás világrekordja 20 másodperc. Akkor én ne ússzak soha gyorsban, mert nekem ez a táv csak 40 másodperc alatt megy, vagy mi van?

2021. nov. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van hatása, ha érzed az izmot... ugyanúgy, mint bármilyen gyakorlat közben/után... 9 óráig szarni is lehet, de van, akinek 1 perc is elég... most akkor az 1 perces az hülyeség és mindenki szarjon 9 órán át? xD
2021. nov. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne mond mar h a plank barkinek hozzatesz barmit aki rendesen felhuz, guggol, stb. edz mindenre..
2021. nov. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem tesz hozzá semmit. Biztosan azért végez plank variációkat rendszeresen, edzésprogramba építve Király Laci, Mata Erik, Páldi Gábor, sőt Eddie Hall és Brian Shaw is, mert nem ad hozzá semmit a törzsizmuk fejlettségéhez, hiszen ők aztán guggolnak rendesen.
2021. nov. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Hat a legtobb testepito sose csinalta, a prok se.. Sztem ezeknel a gyakorlatoknal minden kap eleget. En inkabb azt az idot is edzesre forditom amig mas plankel meg jogazik
2021. nov. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Oksa, nyomjad! Reméljük sosem leszel sérülés miatt gyógytornásznál, aki elég hamar kideríti majd, hogy mégsem olyan erősek a törzsizmaid és mégsem "kaptak eleget" a felhúzások során. Ne legyen így!
2021. nov. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!