Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő alatt szerzem...

Mennyi idő alatt szerzem vissza az elvesztett izomtömeget és a motivációmat az edzéshez?

Figyelt kérdés
Május óta, mióta kinyitottak a konditermek rendszeresen lejártam edzeni. Imádtam, a napom fénypontja volt mindig miután belejöttem egy két hónap után. Sajnos két oltás után elkaptam a koronát. Egy hónapot kihagytam majdnem. Szinte eltűntek az izmaim és felszedtem egy kis zsírt is. Mára már úgy éreztem magam, hogy el tudok menni edzeni. Teljesen motiválatlan voltam edzés közben és utána sem volt valami jó érzés a tükörbe nézni. Mennyi idő alatt térek vissza a “régi” énemhez mint mentálisan mint fizikailag? Hogy kéne edzenem az elkövetkezendő hetekben?

2021. nov. 15. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Egy hónapot kihagytam majdnem. Szinte eltűntek az izmaim és felszedtem egy kis zsírt is"

Nem volt étvágyad a covidnál? vagy volt valami tüneted?

2021. nov. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Voltak tüneteim, egy hétig szinte semmi kajával 0-24 ágyban feküdtem. Utána is teljesen rendszertelenül ettem és egy lépcső megmászásától elfáradtam. Majd a dopaminbomba miatt elkezdtem nassolni az utolsó másfél hétben. Szinte zéró fehérjebevitel, közel sem annyi mint amennyi kellett volna és semmi aktívabb mozgás.
2021. nov. 15. 20:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném hogy minden izmod oda veszett volna..

Ha nem mész edzeni sosem leszel motivált,el kell kezdeni mert így sehová nem fog kilyukadni. Az első pár alkalom tuti rossz lesz,de utána úgy is belejössz...

2021. nov. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért edz, hogy ne nézz ki szarul a tükörben. Ugyanúgy, mint amikor elkezdted. Gondolj bele neked "csak" pár hónapig kell elviselned az összeesett önmagad, de aki nulláról esetleg elhízva kezdi, annak akár évekig kell néznie a testét, és amig el nem jut egy olyan szintre, addig el kell viselnie, hogy szar az alakja hiába tesz bele 100%-ot
2021. nov. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Apro lepesekkel kezd, ne akarj egybol maxot nyomni mindenbol. Cardiozz fokozatosan, hogy a tudokapacitast fejleszd. Kajadat rakd rendbe. Tuzz ki pici celokat amiket "konnyu" elerni es igy lesz sikerelemenyed es motivaciod. Szerintem max. 2-3 honap es visszajon az eroszint es a fizikum is.
2021. nov. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Rajtad mulik mennyi ido.. ha igy allsz hozza 3x annyi. Az elejen szar, majd ha latod a valtozast meg visszaszoksz bemotivalodsz. Addig meg menj kedv nelkul..

Pl most nekemse volt kedvem lemenni labazni 1.5 orat.. hulla vagyok alapbol es most 2 nap 15 ora melo jon (az a pihenonap..) De buntudatom lenne es szanalmas szarnak ereznem magam ha kihagynam kifogasok miatt 🤷‍♂️

2021. nov. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
🤣🤣
2021. nov. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan nem lehet megmondani. Én is kihagytam egy hónapot, igaz én nem betegség miatt, de nagyon stresszes időszak volt és alig aludtam. Ez a harmadik hét, hogy újra edzek és először tegnap éreztem edzésen, hogy újra van lendület. Ez van, kell egy pár hét.
2021. nov. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Beszéltem a volt személyi edzőmmel, elkezdem újra vele nyomni egy kis ideig. Fekve nyomás kicsit nehézkesen ment úgy is, hogy visszaszedtem belőle 10 kilót. A személyi edző szerint vékonyodott a karom, mellem is kisebb lett, de nem tűnt el minden és szerinte két-három hét alatt vissza lehet hozni a lemaradást. Leginkább az erőnlétemben éreztem a szart tegnap és a karjaim nem bírták az iramot egy toló edzés közben. Mára persze brutál izomlázam van, aminek örülök, mert rég éreztem már ennyire. A ppl helyett viszont most két hétig legalább külön külön edzem az izomcsoportokat és próbálok hatszor lemenni max egy órára, míg visszajön az erőm. A láb naptól rettegek előre is
2021. nov. 16. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!