Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek mennyi kalória és...

Szerintetek mennyi kalória és mozgás kéne a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Nem túl régen szültem akkor 2 kg plussz maradt rajtam szülés után.

Ismét elkezdtem fogamzásgátlót szedni amitől hirtelen feljött pár kg. A nőgyógyászom szerint víz visszatartás lehet a háttérben. Új gyógyszert íratott fel, amit el is kezdtem szedni.

Azóta lement 1 kg cm-ben pedig a derakmról, karomról és a csípőmről is pár cm. Természtesen azóta diétán is vagyok és mozgok mellette Kardiózom heti 5x50-60 percet és heti 3 súlyzós edzésem is van ami kb 30-45 perc.

Ami problémám van, hogy amióta levittem 1200 kalóriá a diétámat nem igazán gyorsult be a fogyás... Nem vagyok nagy étkű csupán a stresszevést hagytam el illetve a nasit.

Azonban felgyorsultak a napok, ezer teenedő és sajnos van nap amikor nap végén 1100-1000 kalória megy be, másik nap megvan az 1200. Lehet ez e a gond, hogy lassúl a fogyás? A súly ami rajtam van jelenleg 7 kg ami nem sok (szerintem) de jobb lenne nélküle. 156 cm magas vagyok és 64.7 kg jelenleg.

A yazio es kaloriabazist is hasznalom a kaloriak szamolasara, viszont kezdek bele orulni, hogy 1 honap alatt 1 kg ment le csak.

Szerintetek? :o



2021. nov. 16. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is szültem, nem is mentek le a kilók könnyen :O
2021. nov. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sosem számoltam a kalóriákat. Általában télen hízok, tavasztól meg fogyni kezdek, mert többet mozgok.

Viszont pár éve összel változott a táplálkozásom (új kapcsolat) és havonta 2 kg-ot fogytam hónapokon át. Persze mozogtam is egész télen, mert kifejezetten enyhe tél volt, de a lényeg, hogy sokkal több zöldséget ettem.

2021. nov. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Túl keveset eszel.. 65 kilóhoz úgy hogy edzel az 1000 kcal az kb éhezés. A szervezeted raktároz, emeld fel a kalóriát 1600ra.
2021. nov. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
felvittem kb 1350re tegnap óta :) várok 2 hete ha nem akkor fentebb viszem... a legtobb helyen noknek 1200at ir... kb a program is annyit dobott ki
2021. nov. 17. 15:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol nézted, én most megnéztem 2 kalkulátorral is, az alapján hogy 156 cm 65 kg, nagyon aktív életmód (mivel 8 edzésed van) és nem tudom hány éves vagy, de 30al szamolva, mind a két helyen az jött ki, hogy 2000 kcal+ra van szükséged. Az egészséges és tartható fogyás ehhez képest - 500 kcal. Tehát alap hangon kellene a 1500. SZERINTEM. Persze mindenki úgy fogy ahogy jónak látja. Csak azért mondom, mert saját tapasztalatom is van a témában, én is voltam 1000 kcalon, le is ment 20 kiló (nagyon lassan), aztán visszajött a másfélszerese amikor nem tudtam naponta edzeni és normálisan ettem (nem zabáltam). Azóta megtanultam, hogy a diéta nem megoldás, kiegyensúlyozottan kell enni, mozogni, amit egy életen át tudunk tartani.
2021. nov. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de az eletmod nem aktiv... arra allitottam mert edzesen kivul alig van mozgas
2021. nov. 18. 07:57
 7/7 anonim ***** válasza:
2021. nov. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!