Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van olyan edzettségi szint...

Van olyan edzettségi szint aminél még nem érdemes edzőterembe menni, vagy akármennyire puhány vagyok, szívesen látnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves leszek (F), 176 cm magas vagyok, 64 kg a súlyom és Kermit the frog testalkatom van (vékony, izom mentes karok és lábak, a hason pedig van valamennyi zsírréteg), elég visszataszító látvány…


Most azon gondolkodom, hogy menjek e edzőterembe hetente 2 alkalommal (sajnos a közelben nincs terem, a legközelebbihez majdnem 1 órát kell utaznom, így gyakrabban sehogy sem tudnék menni) és arra költsek, vagy apránként vegyek itthonra pár dolgot és azokkal edzek egy darabig és inkább akk arra költsek…


Olyasmire gondoltam mint 2db 8 kilós kézi súlyzó, húzódzkodó/tolodzkodó álvány, hiperhajlitó (hát és has erősítésre), egy belépőszintű szobabicikli.


Ezeket kb. annyiból tudnám kigazdálkodni mondjuk 2 hónap alatt, mintha egy évig eljárnék heti kétszer terembe, viszont mindennap tudnék velük edzeni, csak egy jó edzés és kaja terv kéne még…


A teremmel az a bajom, hogy megnéztem élőben és csak nagyon szép emberek járnak oda, férfiak és nők egyaránt.

Senkit nem láttam, aki velem lett volna egy szinten… Sőt még olyat sem, aki csak egy kicsivel van nálam magasabb szinten.


De ha azt mondjátok, hogy a teremmel jobb eredményt érek el, akkor mint laikus, ezt el fogom hinni és hallgatok rátok…


Kb. egy normál testalkatot szeretnék elérni, az átlagosnál csak egy leheletnyivel több izommal és alacsonyabb testzsír aránnyal.

De nem akarok sem Adonisz-indexet, Schwarzeneggeré meg végkép nem akarok válni soha.


Előre is köszi a válaszokat!



2021. nov. 17. 01:56
 1/5 anonim válasza:
100%
Edzőterembe bármikor mehetsz! Azért járnak oda az emberek hogy jól nézzenek ki. Nem úgy mennek oda hogy már kivannak gyurmázva :)
2021. nov. 17. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Én 186cm magassággal és 62kg testsúllyal kezdtem, szóval még nálad is csoffadtabb voltam. Senki nem törődik vele, menj nyugodtan.
2021. nov. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel elég sokat kell utaznod a legközelebbi teremig, fontold meg a saját testsúlyos edzést. Kezdőként azzal is nagyon jól lehet fejlődni és meg tudod spórolni az utazási időt. Esetleg szabadtéri kondipark, vagy annak használható más hely van-e közelebb. Ott is edzhetsz, amikor nincs nagyon rossz idő (eső, hó, fagy).
2021. nov. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Otthon is lehet edzeni, nem feltétlen kell hozzá terembe menni. Ami más szerintem, otthon könnyebben feladod, vagy elfogy a motivációd. Ha terembe veszel bérletet, akkor sajnálod a kidobott pénzt és inkább igyekszel menni, hogy ne menjen kárba, illetve a többi edző ember is motivál.

Ha otthoni edzésben gondolkodsz, szobabicajt nem javaslom, rém unalmas. Akkor inkább menj el futni a szabad levegőre. Otthonra TRX kötél, nagyon sok izomcsoportra lehet vele dolgozni, neten van fent sok gyakorlat. Nekem van még egy bordásfalam húzódzkodóval, az is jó. Ezek nem olyan nagy kiadások, de ahhoz képest elég jól használhatók.

2021. nov. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Van pár paraszt aki kinézi a pálcikákat és kövéreket. De a legtöbben

- a maguk dolgával törődnek

- nem kigyúrva kezdtek terembe járni

- nem érdekli őket hogy ki vagy és hogy nézel ki

- ha valami gépet nem tudsz kezelni és megkéred, még segítenek is

- felnéznek azokra akik végre elkezdenek változtatni

2021. nov. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!