Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomcsoport-fókuszált edzésterv?

Izomcsoport-fókuszált edzésterv?

Figyelt kérdés

Olyan "problémába" ütköztem hogy egy edzésen belül szívesen csinálnék rengeteg fajta gyakorlatot viszont nem akarok 6-nál többet csinálni így egyes izomcsoportok nem fejlődnek annyira mint szeretném.

Azon gondolkozok hogy egy izomcsoportra fókuszált periodizáció életképes lehet-e

Pl:húzó napon a széles hátizomra fókuszâlt periódusban arra csinálnék több gyakorlatot/mennyiséget,utána felső hátra/hátsó vállra mennék rá,majd csuklyára,ez a 3 periódus menne körforgásban.1 periódus lehet pl 2 hónap.

Az igazi kérdés:Ugye a többi izom kevesebbet dolgozik,elég lenne az a kevés munka arra hogy a jelenlegi izommennyiséget fenntartsam vagy ilyenkor visszafejlődnének azok az izmok?Lehet úgy adagolni a mennyiségeket hogy ne essenek vissza?

Remélem érthető,írhatok konkrét példát akár


2021. dec. 13. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legyen meg a három összetett alapgyakorlat, azok mellett a kiegészítő gyakorlatokat variálhatod így.
2021. dec. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is úgy terveztem hogy azok meglesznek vagy más variációját csinálom,inkább a többi gyakorlatot váltogatnám
2021. dec. 13. 19:09
 3/5 anonim ***** válasza:

#2


Akkor hajrá, én nem látok benne kivetnivalót.

2021. dec. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha testépítés a cél, nem kell minden áron erőltetni a guggolást, fekvenyomás és felhúzást. Sőt, vannak ezeknel sokkal értelmesebb gyakorlatok, ha izomnövekedés a cél.
2021. dec. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tobb gyakorlatot akarsz csinalni bontsd 4 napra ne pplez 🤷‍♂️
2021. dec. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!