Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomtömegnövelés: súly növelés...

Izomtömegnövelés: súly növelése sorozatonként hogyan?

Figyelt kérdés

Szóval lassan 4-5 hónapja edzek Joe Weider - A testépítés bibliája című könyv alapján és hát elég hatásosnak találom. Építettem ezalatt egy egész jó alap-kezdő izomtömeget (182 cm, 70kg) is de én alapjába véve egy vékonyabb, szálkásabb ember vagyok. Eszek rendesen egészséges ételeket, zabot, csirkét, rizst és fehérje turmixot is.


A könyvbe erre is van megoldás, sőt több mint egy fejezet szól a tömegnövelő edzésekről és táplálkozásról. Van benne kimondott kezdő tömegelő edzésterv is. Ebben szerepelnek olyan gyakorlatok, amelyekben úgy vannak megjelölve bizonyos gyakorlatok, hogy sorozatonként növelni kell a súlyt és csökkenteni az ismétléseket. Legalább is én így értelmezem, de ezért is kérek segítséget hogy pontosan hogyan lenne jó elvégezni ezeket a gyakorlatokat.


Egy kép az edzéstervről:

[link]


Szóval ez gyakorlatban úgy nézne ki hogy pl. kétkezes evezésből az első sorozatban kis súlyokkal csinálok 15 ismétlést, a másodikban rakok rá és csinálok mondjuk 12 ismétlést a harmadikban rakok rá még több súlyt és csinálok 10 ismétlést és így tovább?


Úgy gondolom hogy ez az edzésterv megfelelő lenne számomra, még régebben beszéltem egy hozzá értő emberrel is és szerinte is jobban teszem ha ebből tanulok és edzek mint hogy az internetről ahol rengeteg a téves információ. De egy ideje már nem tartom vele a kapcsolatot szóval gondoltam meg kérdezem itt hogy hogyan is vannak ezek pontosan.


Válaszokat előre is nagyon köszönöm. Ha valamit félremondtam vagy van jobb ötletetek kérlek javítsatok ki, még sok dolgot kell tanulnom :)



2021. dec. 16. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, arra gondol, hogy lépegessél felfelé a súllyal, és közben csökkenjen az ismétlésszám. Kb. az alábbit javaslom (a jelenlegi egyismétléses maximumhoz igazítottam a százalékokat):


50%: 15 ismétlés

60%: 12 ismétlés

65%: 10 ismétlés

70%: 8 ismétlés

75%: 6 ismétlés

80%: 5 ismétlés


Értelemszerűen ez csak egy kiindulási alap, ami leginkább az összetett alapgyakorlatokra vonatkozik. Ha túl könnyű vagy túl nehéz, akkor igazíts egy kicsit a súlyokon.

2021. dec. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jah. En ugy szoktam h felmegyek 5-6ism sulyra abbol par sorozat aztan vetkozo
2021. dec. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, én is úgy sejtettem ahogy #1 leírta.
2021. dec. 17. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!