Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szükséges a tömegnövelő az...

Szükséges a tömegnövelő az esetemben?

Figyelt kérdés
6 hónapja edzek. Suli idő van, ezért nincs annyi idő a kajálásra, meg alapból is nagyon nehezen tudtam bevinni a kaloriát, sokszor fájt a hasam emiatt. Szerintetek megérné venni tömegnövelőt? Ha igen, melyiket? És ugye a tömegnövelő nem káros?

2021. dec. 19. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell a tömegnövelő neked.
2021. dec. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

De, káros. Nem úgy káros persze, mint a heroin, hanem szimplán csak mint egy szar minőségű élelmiszer, ami hosszútávon egészségkárosító. A gyúrás nem minden, az egészséges emésztés és az egészséges vércukor fontosabb. Csak egyél, ahogy tudsz, minél kiegyensúlyozottabban, mellette eddzél jól, pihenj eleget és minden rendben lesz.

Persze ha neked számít a tükörben az az egy-két kiló plusz, ami a tömegnövelő por általi kalóriatöbbletben feljönne rád zsírban és vízben (nem izomban), akkor nyomjad, de szakmailag nem ajánlom, pláne egy iskolás gyereknek, akinek különösen fontos, hogy minőségi tápanyagot fogyasszon.

2021. dec. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

Először tisztázzuk hány éves vagy. 17-18 alatt valóban tárgytalan, amíg eleve növésben vagy meg igen fiatal, nem az izomtömeg maximalizálásán kell agyalni.


Másrészt: igen, van értelme ilyen szituban IS egy jó tömegnövelőnek.

DE ELŐSZÖR AZ ÉTREND LEGYEN RENDBEN. Nem tudsz annyi húst+rizst/tésztát megenni amennyi papíron kéne a tömegnöveléshez? Nem gáz, én is ugyanígy vagyok ezzel, nem szabad erőltetni a kajálást ha nem bírja a gyomrod, bármit mondanak mások. A lényeg, hogy az a mennyiség ami oké, az rendes kaja legyen, ne párizsis zsömle meg szemét kaja. Nem kell minden nap csirkerizs, a lényeg hogy valódi hús legyen szénhidrátban gazdag körettel + zöldség, az segíti az emésztést is.


A tömegnövelő akkor káros ha 1. olyat tolsz amiben aránytalanul sok a cukor (pl 80%ban cukor), 2. cukorbeteg vagy/könnyen hízó stb, 3. allergiás vagy vmire benne, pl tejsavófehérjén, és 4. ha túl sokat iszol belőle. Sokszor a ráírt 1 adag is sok, ki kell tapasztalni kinek mennyi a jó.

Egyébként meg pont hogy kíméled vele az emésztőrendszered, mert sokkal könnyebb megemésztenie a gyomrodnak egy shaket mintha sokadjára ülnél neki egy tál csirkerizsnek. Én is ezért tolom, mert biztos h nem bírnám ha helyette is rendes kaját kéne lenyomjak.


Scitec Zöld jumbo megy, ektomorfoknak a legjobb, és az egyetlen tápkieg ami tényleg ízlett eddig. Lehet rá mondani hogy nem a legjobb árban, de próbáltam sokkal olcsóbb no name tömegnövelőket webáruházakból is, és mindig a jumbonál kötöttem ki utánuk.

2021. dec. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A felsoroltakból egyik sincs. A Jumbóbol mi a legkissebb kiszerelés? Még a serius mass optimum nutritiont és a mutant mass gainert néztem. Azokról vélemény? 17 éves vagyok.
2021. dec. 19. 17:00
 5/7 anonim ***** válasza:
2.3 kilós
2021. dec. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs sok ertelme. Ha megnezel egy atlag tomegnovelot pl volumass akk latod h egy adag max 30g ch... meg ha duplat is iszol azis 60. kb semmi.. 100g rizs. Meg mindig kell melle vagy 250g ch. Ha full szar a kajad akkor ez szarnak a pofon es meg penzt is buksz
2021. dec. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Legolcsóbb és legegyszerűbb a szőlőcukor, edzés után beleférhet 20-40g
2021. dec. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!