Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzőteremben első alkalomra...

Edzőteremben első alkalomra megéri a személyi edző?

Figyelt kérdés
Mármint nyilván jó volna, hogy mutasson 1-2 gyakorlatot, hogy használjam helyesen egyes gépeket. De nem akarok abba a kellemetlen szituációba keveredni, hogy egy alkalomra fizetem meg, és így is állna hozzám. Vélemények ezzel kapcsolatosan, tapasztalatok? :) remélem világos, amire gondoltam a megfogalmazottak alapján.

2021. dec. 27. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Baromira nehéz olyan edzőt találni, aki nem akarja radtukmalni magát hónapokra.

De egyébként van.

Eleve azzal kezded, hogy mutassa meg sorban a gépek használatát, aztan a többit te megoldod.

Ez kb. 1-3 alkalom aztán csinalod magadnak.


Ha erre van max pénzed, akkor a semminél persze jobb.

2021. dec. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11%
Személyi edző akkor kell, ha lusta vagy guglizni pár napot, hogy mit, hogy kell és mire van szükséged a célodhoz.
2021. dec. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy teljes heti edzést érdemes végigcsinálni vele minimum, azzal sem fogod megtanulni a gyakorlatokat, de legalább halvány fogalmad lesz hogy kellene csinálni.
2021. dec. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Andi80018 ***** válasza:
9%
Egy alkalom nem elég, hogy megtanulj mindent a gyakorlatokról. A gépek használata nem a legfontosabb... Sajnos, a legtöbb fiatal lemegy, fekvenyom, utána végigmegy az összes mellgépen, és hazamegy. :-D
2021. dec. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát 1 alkalomra semmiképp sincs értelme, akkor már az első alapozó 3 hétre.


DE tökéletesen meg lehet tanulni a kondizás mibenlétét edző nélkül is, ha nekem sikerült, másnak is. Elmondom hogyan.


Úgy 6-7 éve lehetett, amikor már baromira zavart hogy giliszta testem van, mint akit éheztetnek (még ha a többi fiú is hasonlóan nézett is ki). Szóval kitaláltam, hogy edzeni fogok.

Mielőtt belefogtam volna, rákerestem a neten a dolgokra, mert kb olyan szinten voltam hogy a fekvenyomásról azt hittem bicepszre megy, hátizomról meg nem is tudtam hogy olyan van. Shop.builderen aztán találtam nagyon fasza leírást az alapokról, KEZDŐ edzésterveket és KEZDŐ tömegnövelő étrendeket, amik alapján össze tudtam rakni magamnak a terveket aszerint hogy milyen gyakorlatok végezhetőek az én termemben. A lényeg, hogy KEDZŐknek szánt legyen, ne a profi kokszosokét akard végezni.


Aztán egyesével rákerestem a gyakorlatokra, hogy hogyan kell tökéletesen végezni őket. Egy kezdő tervben nincs sok és az is mind egyszerűbb súlyzós cucc szinte, így nem volt nehéz. Otthon volt pár súlyzóm, azokkal begyakoroltam. Nézed a vidit, koncentrálsz, és addig utánzod amíg nem megy pontosan. Amikor ez megvolt, már mehettem is a kondiba.


Ha ezt meg akarja valaki spórolni, akkor az mehet edzőhöz. Vagy akkor se árt ha valaki teljesen balfasz, inkább tanuljon közvetlen valakitől minthogy lesérüljön vagy bohóckodjon.

2021. dec. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!