Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kardio mint seta?

Kardio mint seta?

Figyelt kérdés

Reggel 20-30 perc? Oke lehet?

Dietazom


2022. jan. 12. 06:55
 1/8 anonim ***** válasza:
ok
2022. jan. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha túlsúlyos vagy, akkor a séta egy teljesen optimális mozgásforma.

Viszont a séta a szó szoros értelmében nem kardió, ugyanis nem valószínű, hogy egy átlag ember pulzusát annyira megemelné (ha igen, akkor vannak bajok az állóképességgel). Ha a túlsúly már nem okoz problémát, akkor célszerű megtaulni futni vagy ugrókötelezni, de a biciklizés is egy ideális mozgásforma lehet.

2022. jan. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

30kg + van rajtam, most értem haza.

42perc gyaloglás volt, le is izzaadtam még így is,hogy -4fok van

2022. jan. 12. 08:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezért mondom, hogy amíg ekkora túlsúllyal rendelkezel, addig teljesen jó lesz a séta, mint kardió mozgásforma.
2022. jan. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi az infód
2022. jan. 12. 08:26
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Később is teljesen jó a gyaloglás, ha szereted csinálni, csak akkor kicsit gyorsabb tempó, illetve főleg az emelkedőn gyaloglás jól megdobja a pulzust.

Pl. egy 40 km-es túra 2000 méter szinttel MINDEN ember pulzusát megdobja eléggé... de ha ennyit nem akarsz menni, akkor akár csak fél óra tempós gyaloglás egy kiválasztott emelkedőn fel,le, vagy egy szintesebb kör, nagyon jó, és még friss levegőn is vagy, én nagyon szeretem csinálni.

2022. jan. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

40km-es hegymászó túra :DDD


Megnézém hány gyúrós tudná végigcsinálni.


Kb profi túrázó kategória

2022. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6:

Nekem pélsául nagyon ritkán súrolja alulról a pulzusom a gyúrósok által kardionak nevezett aerob intenzív tartományt. Mátrabérc 55, 2800 m szint, például 110-ew pulzusátlag, pedig ott gyorsan kellett menni az emelkedőn, hogy ne legyen gond q szintidő. Gyalog 130-135-re megy a pulzusom a keményebb alpesi emelkedőkön, 140-hez már bele kell futni.

2022. jan. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!