Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az izomfejlődésre van e...

Az izomfejlődésre van e bármiféle negatív hatása a szexualitásnak?

Figyelt kérdés
Tehát pl. Edzés után benyomom a fehérjét. Lefürdök, majd szex az asszonnyal, ez hátráltathatja e a szervezetet, hogy a sperma készletet fel kell töltenie a szervezetnek mihamarabb, aztán erre koncentrál a szervezet, van e negatív hatása az izom növekedésre? Pl lassabb fejlődés, rendszeres szexuális élet mellett?
2022. jan. 23. 19:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Te az idei vagy a jövő évi Mr. Olympiára készülsz?
2022. jan. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

🤣

Én a nyárra készülök. Kezdő vagyok, meguntam hogy ilyen vézna vagyok, január elsejétől edzek, van még 5 hónapom, és lehetőleg a maximumot akarom kihozni magamból. De ez közel sem fog sikerülni sajnos. Egyik az hogy a kajálásom az messze van a tökéletestől de még a jótol is, így edzések után viszek be egy adag fehérjét, hátha az egy kicsit segít a rossz kajálásomon. Nekem nincs lehetőségem, hogy azt egyem ami kell, hanem azt eszem ami van, azt is rendszertelenül sajnos, ezért próbálok egy kicsit rá pótolni a fehérje itallal. De csak edzés után szoktam inni egyet. Van e esetleg értelme edzés előtt is meg után is inni egyet. Vagy edzés mentes napokon is érdemes e inni egyet?

A másik problémám, hogy itthon edzek. Kissé szűkösebbek a lehetőségek. Fekpadom van meg scott padom súlyokkal és ennyi. Ebből kell kihozni valamit. Sajnos gyorsan el is fáradok, és az edzésem se zavartalan. A családtagjaim sűrűn feltartanak, így van hogy két gyakorlat közt van 10 perc pihenő idő is. Aztán 3-4 féle feladatra jutott időm, és ráment másfél két óra a dologra, és nagyon el is fáradtam.

Jelenleg amit szoktam csinálni az fekvenyomás 35 kg vel. 6*10

Vállból nyomás állva egyenes rúddal kb 20 kg vel, 5x10

Bicepszre meg állva egyenes rúddal szintén 20 kg körül 5x10

Meg 2x20 hasprés.

Kb ezt hajtom végre egy edzés alkalmával. Valami formát elszeretnék érni nyárra. A nyár nem azért lényeg mert strand vagy valami mert nem járok ilyesmi helyekre. Csak cél kitűzés. 37 es a karom most, elég szálkás, egy 39 et ha elérnék nyárra az tetszene.

Aztán ezért a kérdés, hogy az én helyzetemen ront e sperma kijuttatása a szervezetből ami elvileg nem tartalmaz fehérjét, de az újjá termeléshez biztosan kell valamennyi kalória.

2022. jan. 23. 19:45
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Eddz lábra is. Nyárra ebből amúgy semmi nem lesz.
2022. jan. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Van olyan, aki elolvassa ezeket a novellákat? Én nem szoktam.
2022. jan. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Miért nem lesz semmi ebből?

Tudnál valami tanáccsal ellátni, hogy min változtassak, mit tegyek? Kitartásom az van.

Viszonylag időm is van. Heti 3 napba 2 órát rá tudok szánni.

2022. jan. 23. 19:51
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

Edzésterv az nem valami jó. Egy teljes test edzésterv kellene neked.


Én így csinálnám:

Guggolás (vagy felhúzás)

Merevlábas felhúzás (ha felhúzást csinálsz, akkor ezt ne)

Fekvenyomás

Evezés

Mellről nyomás

Vádli állva

Kétkezes bicepszhajlítás

Hátsó tolódzkodás

Hasprés (vagy tetszőleges hasgyakorlat)


Én ebből gyakorlatonként 3 sorozatot csinálnék, 10-12 ismétléssel szériánként. Hasra mehet kevesebb széria, több ismétléssel szériánként.

Én felosztanám még az edzést A és B napra. Egyik héten legyen két A nap és egy B nap, másik héten két B nap és egy A nap. Ezt én a guggolás és felhúzás variálása miatt javasolnám. Így egyik héten 2 nap guggolsz és 1 nap felhúzol, másik héten meg fordítva.


A kajálásnál legalább a nassolnivalót meg az üdítőt és az alkoholt hagyd ki. Vegyél egy nagy csomag fehérjét és igyad minden nap, ha mást nem tudsz. Reggelre esetleg próbálj meg beiktatni tojás evést. Gyorsan kész, könnyen megehető és relatíve sok fehérje van benne. Ezzel fel lehetne dobni a gyenge kajálásod. Nyilván persze jobb lenne a rendes étrend.

2022. jan. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi. Próbálok fejleszteni a technikáimon.
2022. jan. 23. 20:16
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Van, ejakuláció után csökken a tesztoszteron szint. Akkora negatív hatása viszont nincs, hogy bármiben észrevedd, legfeljebb ha az edzés előtti 1 órában csinálod fáradtabb leszel edzésen. Fejlődésben nem fogod észrevenni.
2022. jan. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ra hatasa. De az otthoni edzesnek meg a hianyos edzestervnek annal inkabb. De jobb mint a semmi
2022. jan. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
ha van is hatása, akkor az olyan kicsi hogy észrevehetetlen. Max akkor lehet gond ha edzés előtt egy órát akrobatikázol és kifáradsz
2022. jan. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!