Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mekkora a baj? Ilyenkor mit...

Mekkora a baj? Ilyenkor mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Vezetett csoport edzésre járok edzőterembe már nyár eleje óta és egyedül decemberben nem voltam egy teljes hónapot. Most januárban voltam már 3x és az utolsó edzés óta rettenetesen fáj a két karom főleg a hajlatnál és ki se bírom nyújtani rendesen. Igaz az utolsó edzésen kicsit nehezebb súllyal csináltam a feladatokat de csak mert amit eddig használtam már nem éreztem nehéznek. De rettenetesen be van gyulladva mind két karom és csak nagyon nehezen bírom kinyújtani:(

Voltam sport masszörnél de az se segített semmit illetve próbálom mindig nyújtani csak ha telefonozok vagy tanulok és írok akkor nagyon be áll az izmom és rettentően fáj kinyújtani.

2 napja van ez az állapot



2022. jan. 23. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy durva izomláz. De a sportmasszor mit mondott?
2022. jan. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha csak egy karról lenne szó akkor azt mondanám sérülés, de mivel mind 2 és ugyanott ezért a tippem nekem is izomláz.

Ha nem edzesz egy darabig majd újra elkezded akkor nem szabad a határaidat feszegetni, ha előtte mondjuk például mikor rendesen jártál 20kg vel toltad és kihagytál 1 hónapot akkor használj csak 12 vagy 15kgt és szép lassan emeld meg edzésenként míg kb 2-3 hét múlvára visszaérsz oda ahol voltál.

Vissza kell szoktatnod a mozgáshoz a tested különben A) lesérülsz B) olyan izomlázad lesz hogy 1 hétig érzed.

2022. jan. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megerőltetés 1 hét elmúlik
2022. jan. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

#1 hát azt mondta hogy nagyon be van feszülve a karom és volt benne izom csomó is de azt helyre hozta szerencsére:)

2022. jan. 24. 00:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Túlerőltetted, szedj nem szteroid gyulladascsökkentőt, kend Rozmaring Forte krémmel, és pihentesd.

Nekem volt már olyan is, hogy 1 hét alatt sem múlt el.

Főleg kihagyas utan nem érdemes hirtelen emelni a súlyokon.

2022. jan. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen egyszer. Simán túltoltad, egy hétig is eltarthat.
2022. jan. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Izomlaznak hivjak 😀
2022. jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!