Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 17 évesen mennyire egészséges...

17 évesen mennyire egészséges kb 20%-os testzsír ?

Figyelt kérdés
Nem vagyok elhízva, de van rajtam felesleg nem kevés. Mondjuk szerintem elég jó az állóképességem és magasra is tudok ugrani (megy a zsákolás). Ez túl sok és lejjebb kellene diétáznom ?

2022. febr. 12. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

A legtöbb orvosi szervezet a 20 százalékot tartja a lélektani határnak. Az egészség annyi faktorból tevődik össze, hogy el sem hiszed. Ezek közül csak egyetlen egy a testzsír. De mondom, a mainstream tudom a 20 százalékot tartja a választóvonalnak túlsúly és normális érték között. Én egész életemben 10 és 15 százalék között mozogtam a versenysport miatt, úgyhogy fogalmam sincs milyen megtapasztalni a 20 százalékot a gyakorlatban.

Nem vészes az, ahol most vagy, de itt legyél észnél és ne hanyagold el jobban a testzsírodat. Most kezdj el figyelni arra, hogy efölé ne menjen.

2022. febr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A nemek szerint diverzifikált testösszetétel okán 20%-os testzsír lány esetében az átlagosnál fittebb alkatot jelent, fiú esetében pedig kevésbé edzett, enyhén "elpuhult" alkatra utal. Lányoknál 20–25%, fiúknál 15–16% jelent ideális, edzett alkatot.
2022. febr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor fogyjak ?
2022. febr. 12. 20:28
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Ne hízzál! Az biztos.
2022. febr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, fogyj! Hiszen, mint ahogyan azt te magad állítottad a kérdésed leírásában: "Nem vagyok elhízva, de van rajtam felesleg nem kevés." — Tehát jelenleg ugyan nem vagy még kifejezetten elhízott, viszont nagyon sok rajtad a zsír,és már közel állsz hozzá.
2022. febr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jó lehet kicsit túloztam. Lapos a hasam szóval annyira sok nincs rajtam.
2022. febr. 12. 21:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Ennek nincs érdemi jelentősége... Sok olyan fiú van, akinek azért lapos a hasa, mert annyira puhány, hogy a hája már meg sem tudja tartani magát, hanem a saját súlyától folyik szét, így "lefelé" terjed, nem domborodik előre.
2022. febr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az se mindegy hány centi magas vagy... Mi a célod..

Hogy fogynod-e kell, azt te tudhatod,vizuálisan mi nem látunk téged.

2022. febr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egeszsegtelennek nem mondanam, de engem mar a 15 is zavar magamon.
2022. febr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
teljesen egészséges, emiatt ne fogyj
2022. febr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!