Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez jó progressziónak számít 2...

Ez jó progressziónak számít 2 edzés között ?

Figyelt kérdés
Ha az előzőn 3x3 most pedig 3x4-el ment egy gyakorlat. Vagy inkább egyből súlyt kellene emelni ?

2022. márc. 7. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

És mennyi idő telt el a két edzés között? Három nap? Négy nap? Egy hét? Ha az ezt követő edzésen megint csak 3x3 fog menni, akkor mi lesz? Akkor ennyit a progresszióról? Akkor valami baj van?

A progresszió nem azt jelenti, hogy edzésről edzésre nagyobb a volumen és nagyobb a súly. Ez nem így működik, nem ilyen lineárisan. Ha így működne, akkor én már évek óta 400 kilóval guggolnék. A progressziónak hónapról hónapra, de inkább blokkról blokkra kell megvalósulnia, nem edzésről edzésre. Ha szerepjátékozol, akkor ennyit érsz. Ha nem, és tényleg edzésről edzésre gondolkozol, akkor ne tedd, mert butaság és hamar a fejlődésed és a motivációd kárára fog menni, sőt még le is sérülhetsz emiatt hozzáállás miatt.

2022. márc. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én egy hete négyszer ötöt nyomtam bele a 100 kilóba. most hétvégén négyszer hatot nyomtam bele. ma csak négyszer hármat bírtam belenyomni. jövő héten megint négyszer öt fog menni. akkor mi van? hol a progresszió? vagy te azt hiszed hogy edzésről edzésre egyre több ismétlés fog menni meg egyre több súly?
2022. márc. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az hogy egyszer több ismétlést tettél bele az kb semmit nem számít, az számít hogy hosszabb távon tudsz e fejlődni.

Lesz mikor szarabb napod lesz lesz mikor jóval több terhelést fogsz bírni.

2022. márc. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem, hogy két hónap edzés után felhúztam a 100 kg-ot. Na mondom, ez igen, ez már durva, ez már három számjegyű, innentől a határ a csillagos ég, minden edzésen megyünk feljebb, minden edzésen maxolok, rohadt erős vagyok, én vagyok a következő Eddie Hall. Aztán egy héttel később meg se tudtam mozdítani a 100 kg-ot, de még a 90 kg-ot se. A 80 kg alig jött fel. Nem értettem, mi történik, mi a baj velem, valami gond van, el kéne mennem orvoshoz, itt valami nem stimmel, hol siklott ki a dolog, mi folyik itt.

Kellett egy kis idő, amire rájöttem, hogy a fejlődés, a progresszió, az edzéstervezés, az adaptáció és az erő egy kicsit összetettebb dolog annál, mint amit hittem.

2022. márc. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3x 5-6-nál már emelhetsz a súlyon
2022. márc. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a lényeg, hogy a hús menjen fel. Ha nem izmosodsz, akkor kuka a módszer
2022. márc. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

1#

1 hét.

2022. márc. 7. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!