Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítás vagy tömegelés?

Akvariumpucolo kérdése:

Szálkásítás vagy tömegelés?

Figyelt kérdés

174 cm magas 82 kg-s 25 éves F vagyok.

Kockám már nem igazán látszik, kis kapaszkodó zsír van a csípőmön.


Az a gond, hogy ha tömegelnék akkor nyárra még kb sehogysem néznék ki. Viszont a strandon nem valami kötözött sonkaként szeretnék majd mászkálni, jó lenne azért egy sportosabb forma, ahol legalább körvonalazódnak az izmok.


Arra gondoltam, hogy ezt a pár hónapot beáldozom, és kalória deficitbe rakom magam. Egy kisebb kalória deficitre gondoltam csak, így is úgy is fog elmenni izom is ha minden igaz. Heti fél kg mínuszra gondoltam első körben. Ez 5-6 kg mínusz lenne nyárig.

Nyár vége felé pedig emelnék annyit a napi kcal-on, hogy a szinten tartó kalória felett legyek nagyon picivel.


tudom, hogy naturálként nem igazán optimális ez a "szálkásítgatás". De sajna tömegelést hülyén csináltam még keződként, és most az miatt szívok. Úgy látom, hogy még mindgi okosabb dolog lenne lepucolni magamról a zsírt, és utána sokkal normálisabban, tisztábban tömegelni ésszerű kalória keretek között.



2022. márc. 16. 08:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Kep nelkul passz. Dontsd el neked mi tetszik. En biztos nem birnam zsirosan
2022. márc. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!