Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lenne értelme már elkezdenem...

Lenne értelme már elkezdenem szálkásítani? (képpel)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

-35kg után gondoltam elkezdek izmot építeni. Július-Augusztus körül kezdtem el, akkor 73kg voltam.


Elég szépen haladok vele. Ha beleszámítom, hogy kreatin miatt feljött 1 kg, akkor lassan fél év alatt havi 1.2kg jött fel körülbelül. Nem lassú, de nem is gyors folyamat, kezdőként szerintem ez az ütem rendben van.


Viszont tanácstalan vagyok, hogy merre tovább.

A terv a 80kg volt az elején, azt most értem el,viszont én azt látom, hogy nem vagyok annyira zsíros és még férne valamennyi rám.


Sajnos ehhez nagyon hülye vagyok. Van rajtam annyi izom, hogy megérné elkezdenem szálkásítani, vagy teljesen értelmetlen lenne?


Jelenleg 80kg vagyok, ehhez társul 170cm.


[link]


[link]


[link]


[link]


U.i.: Az utolsó képen szintén 80kg voltam, csak akkor még fogyásban voltam,lementem ezután még ~73kgra és utána kezdtem el izmot építeni. Ezt csak azért raktam fel, hogy mindenképpen van változás a régi 80kg és a mostani 80kg között.


U.i.2.: Igen, tudom, hogy van lógó bőr, tudom, hogy van egy kis gyno, de ezzel nem tudom mit kezdeni sajnos, ez a fogyás ára..


És még mielőtt jönne a kérdés: Lábról azért nem töltök fel képet, mert azon nincs mit magyarázni, arra vagyok a legbüszkébb.



2022. jan. 18. 14:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Múltkor ugyanezt a kérdést tetted fel,ugyanezekkel a képekkel.

Ott kaptál válasz (tőlem is)

Miért tetted fel megint?


A negyedik kép értékelhetetlen.

Harmadik kép úgyszintén.


"Lábról azért nem töltök fel képet, mert azon nincs mit magyarázni, arra vagyok a legbüszkébb."

-Kicsit kamu és troll gyanús kifejtés.

2022. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
4%

1. képen mint egy csöcsös nő.

Akinek nagyobb volt a cicije és megcsináltatta, hogy kisebb legyen.

2022. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1#

Azért töltöttem fel mégegyszer, mert ott baj volt a képekkel, letörlődtek és ahogy nézem több ember is elmondta volna róla a véleményét, illetve ahány ember annyi vélemény és kíváncsi vagyok minél több ember tanácsára mert tényleg sík hülye vagyok arra, hogy megállapítsam mi a szitu.


A kérdés pedig teljesen komoly, nem tudkm miért hiszed azt, hogy troll..

A lábamra pedig tényleg büszke vagyok, akár milyen nagyképűen is hangzik ez.. Amivel kapcsolatban biztos vagyok, nem fogok kérdezni, a lábam pedig ilyen..

2# Köszönöm, már vártam, rekord idő.. :D

2022. jan. 18. 14:32
 4/14 anonim ***** válasza:
17%

Tesám, nincsen néköd gynecomastia?

Dana tabikat megnyalogattad néha?

Strandon nem lenne előnyös félmeztelenül flangálnod.

2022. jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
Akkor szerintem tömegelj még kevesebb plusszal. Mellre meg edz többet.
2022. jan. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
nem vagyok szakértő de nem tűnsz zsírosnak. Eddz tovább kevesebb kcallal, ahogy #5 is írta
2022. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Heti 5x edzek, alsó felső push pull legben, mellre van felsőtest napon 2 gyakorlat, push napon 3.. Nem létezik, hogy ennyi nem elég
2022. jan. 18. 15:19
 8/14 anonim ***** válasza:

#5 #6 Én ezt azért átgondolnám mert annak tűnik, nézz rá a nadrág feletti bőrre, látszik a "muffintop" hatás, nincs látható hasizom, a mell környékén is látható a plusz zsír.

A szerencséd az hogy nem tűnik úgy hogy a hasadra koncentrálódna a zsír, inkább eloszlik a tested egészén. Olyan 20-25 közötti a te testzsír %-od és olyan 15 lenne az "ideális".



1.2kg az kicsit sok, tanulmányokban a kezdő kondisok ha optimális körülmények között edzenek akkor max 0.6 kg izmot szednek fel, ha azt vesszük hogy természetesen zsír és víz is társul ehhez akkor is max 1kg nél meg kéne álnod.

Én nem tömegelnék mert ekkora testzsír mellett nem segítene az izomnövekedésben, csak fölös zsírt szednél fel amit egyszer majd le kell dolgoznod, én a helyetted tartanám a súlyom és test rekompozíciód lesz azaz a zsír szép lassan lejjebb megy míg az izommenyiséged nő.

2022. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Na most kivételesen nem trollkodok. Sokan ismernek innen Montez idejéből (nyugodjon békében) az öreg gyúrósok, Montez papa volt személyesen is versenyemen. Na ő okosította abban az időben az itteni gyurma népet, én meg őt. Nyugodtan kezdj el diétázni plusz kardiózni, ezt csináld olyan 6 hétig. Utána tömegelj vissza. Utána megint diéta. Az első diéta a legnehezebb, a többi már könnyebben fog menni, a szervezet is jobban alkalmazkodik. Ami viszont nagyon fontos, saját magadnak kell kitapasztalni mi az ami beválik étrend és edzés téren. Nincs két egyforma szervezet. Amikor tömegelsz, fordíts több figyelmet a gyengébb részekre, pl a hét elején vagy az edzés elején gyúrj rá. Akár heti kétszer is. De csak a gyenge pontokra. Vitamin, fehérje, glutamin, ízület védő, ezek nem ártanak naturalban se. De nem kötelező. Kitartást, és egy jó formát nyárra😉
2022. jan. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es!Én nem ismerek.Ki vagy,kis csikó?
2022. jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!