Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van aggódni valóm?

Van aggódni valóm?

Figyelt kérdés
Szerdán lebetegedtem, és hát csütörtök óta nem edzek sem, és nem tudok sajnos így kalória többletben enni, a fehérje se olyan magas. Vesztettem már lassan 3 kilót ennyi idő alatt, de próbálok minél többet enni, de hát sajnos magas lázzal, és torokfájdalommal nehéz. A kérdésem hogy ezzel a 3 kilóval mit vesztettem? Vizet, zsírt? Vagy izmot is? Mert ugye azt mondják sokan hogy még 2-3 hét után se veszt izmot az ember, de akkor ez a 3 kiló most mi?

2022. márc. 20. 20:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Már jobban voltam ma, holnaptól valószínű már visszatudok állni és hát remélem hamar visszajön a súly, mert elég szomorú :(
2022. márc. 20. 20:06
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Az a 3 kiló víz. Nem tudom, hogy mióta edzel, de szerintem azóta összesen nem jött fel rád 3 kiló plusz új izomszövet, úgyhogy ne aggódd túl. Amin aggódj, az az, ha nem pihened ki a betegséget, hanem még nem teljesen egészséges állapotban visszamész gyúrogatni, aztán utána hetekre megszívatod magad, mert visszaesel. Ne ugorj ebbe a hibába. Pihend ki a betegséget, aztán újult erővel térj vissza. Ha ez hetek, akkor hetek, semmi gebasz nem lesz a bicepszeiddel, hidd el.

Ja és az sem problém, ha betegség alatt nem tartod az étrendet. A betegség idején a regeneráció és a gyógyulás a cél. Nem abban az X napban kell az izmaid miatt paráznod. Arra ott az év többi napja.

2022. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugi, az izom nem tűnik el rólad csak azért mert 1 hétig beteg voltál, pihenj, gyógyulj meg előbb, ha tudsz akkor egyél-igyál rendesen és ennyi.

Azért fölösleges holnap visszamenned edzeni, hogy aztán újra lebetegedj.


Az a súly meg valszeg az, hogy kevesebbet eszel és kevesebb kaja van az emésztőrendszeredben, ha kevesebb a szénhidrát beviteled (ami elég valószínű) akkor valamennyi víz is kiment.


Ugyan kevesebbet ettél de ha egész nap pihensz akkor nem fogsz túl sok energiát sem fogyasztani.

2022. márc. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a helyzetem. 4 napja beteg vagyok. Láz, torokfájás, izomfájdalom stb. Kb. Ma kezdek jobban lenni. Ne aggodj, ami lememt az leginkabb viz. Meg egy normal napon is ingadozhat az ember súlya 1-2 kg-ot.

De most ne ezen stresszelj, a lenyeg hogy meggyogyulj teljesen, mert ha betegen foleg lazasan edzel sokkal durvabb szovodmenyek lehetnek. Azon tul hogy szet fertozol meg par embert.


Fogd fel ugy ezt a kotelezo pihenest, hogy most ez a regeneracio ideje, a szervezetnek is kell pihenni. Es ha nem edzel 1 hetet, nem fog osszedolni a vilag. Nagyon gyorsan vissza fog jonni az ero es a tomeg is. Szoval nyugi.

2022. márc. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!