Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomtömeg növelésre, illetve...

Izomtömeg növelésre, illetve erősödésre alkalmas a TRX?

Figyelt kérdés

Szóval, az én kérdésem a következő lenne:

Nekem nagyon tetszik a TRX, ellenben a konditerem ellenszenves.

Próbáltam már egy két dolgot a TRX el, és nagyon tetszik! Érzem is hogy jó, de még nagyon kezdő vagyok.

Úgy igazán sose sportoltam semmit.

Az én testalkatom olyan, hogy kezd megerszkedni a hasam, ( ettől is szeretnék megszabadulni),

illetve ezzel páhuzamosan nagyon-nagyon leapadt a mellkasom, a vállam, és a karom. Olyan ceruzaformára, vastagságra. :)

Ezeket az izmokat (is) szeretném újra építeni. Ergo izomtömeg növelésre van szükségem.

Alkalmas erre a TRX?


Normális válaszokat kérnék!

Köszönöm!



2022. márc. 25. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan értelemben nyilván a TRX nem alkalmas izomtömeg növelésre, mint egy súlyzós terv és egy célnak megfelelő étrend kombinációja, ugyanis a TRX-el hosszútávon nem lehet progressziót biztosítani az edzésben, anélkül márpedig megáll a fejlődés. Ettől függetlenül a TRX egy hasznos és praktikus eszköz, aminek használata abszolút beilleszthető egy súlyzós programba, azonban izomtömeg növelésére a TRX egymagában kevés, hiszen nem is erre való, nem is erre találták ki.
2022. márc. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen hamar kevés lesz a TRX ha izomépítés a cél .

Én abszolút punnyadtan, nulla állóképességgel kezdtem járni TRX,kettlebell edzésre , valamennyit erősödtem , de pár hónap után éreztem, hogy kevés . Fél év után váltottam a konditeremre. Itt is szóltunk kiegészítésként TRX gyakorlatokat csinálni , de úgy ahogy az első írja , önmagában kevés.

2022. márc. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm normális, intelligens válaszod! ( a falnak megyek a fotelkommentelőktől. :) )


Azt elfeledtem hozzátenni, nekem nem célom a Body Builder testalkat, a végletekig kidolgozott strand-izomzat :) és két méteres magassággal ezt nyilván nehéz is lenne megvalósítani. Nem is ilyen értelemben kérdeztem hogy alkalmas e a TRX izomépítésre.

Hanem egy egészséges, formás erős izomzat, az amire vágyom vagy talán egy kicsit több. És ennek a megtartása.


Másik kérdésem: ezt írtad:

“ azonban izomtömeg növelésére a TRX egymagában kevés, hiszen nem is erre való, nem is erre találták ki.”

De akkor mire való, mire találták ki?

2022. márc. 25. 12:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően arra találták ki, hogy a szabad súlyos alapgyakorlatok progresszióiban segítsen, hogy a funkcionális mozgásmintákban erősödj, és hogy a gyógytornában egy jó kiegészítő eszközként működjön. Ezek mindegyikére teljesen alkalmas.

Alapvetően nem tudom neked megmondani, hogy milyen izomzat építhető fel pusztán TRX-el, ugyanis se személyesen, se a közösségi médiából nem ismerek olyan figurákat, akik pusztán csak TRX gyakorlatokkal fejlesztenék a fizikumukat. Ha vannak ilyenek, akkor feltételezem, nincs olyan "esztétikai" szinten a formájuk, amit érdemes lenne mutogatni, de ez csak feltételezés. Tuti létezik olyan genetikai félisten, aki egy szigorú diéta mellett pusztán TRX-el elképesztő naturál formát fejlesztett, de azért ez enyhén szólva sem hangzik reálisnak.

2022. márc. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Értem!

Nagyon köszönöm a válaszotokat, tényleg ritkán olvasni itt a gyakori.hu-n ilyen értelmes, normális választ! Hálás vagyok érte! 🙏🙏

2022. márc. 25. 12:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokat segít az itteni morálon, ha néha becsúszik egy-egy olyan kérdés is, amit nem ugyanaz a beteg ember ír ki tápkiegészítőkről, személyi edzőkről és fenékedzésekről. 🤣

De nincs mit, jó fejlődést kívánok, hajrá!

2022. márc. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Így is van!! 👏👏👏👍😁
2022. márc. 25. 12:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Minimális szinthez elég. Pár hónap után megunod és menni akarsz majd súlyokat emelni, de ne legyen igazam.

"nem célom a Body Builder testalkat, a végletekig kidolgozott strand-izomzat" ez még precízen kiszámolt étrenddel és rendes súlyzós edzéssel is sok év munkája lenne, kár ilyeneken pörögni

2022. márc. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
A több, mint egy évvel ezelőtt kérdésed kiemeléséből arra gyanakszom, hogy 14 hónap után sem sikerült elmenni se TRX-re, se konditerembe, így még mindig nem tettél semmit az izmosodásod érdekében, kedves kérdező. Ugye valamit azért legalább elkezdtél sportolni?
2023. máj. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem kiemelni akartam hanem törölni, egy másikat akartam kiemelni.

Elhibáztam. 😀

2023. máj. 3. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!