Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvenyomás saját testsúlyú...

Fekvenyomás saját testsúlyú sullyal szériában, naturálban jonak számit?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt, hogy 100kg vagyok és 100al nyomok 4×10et. 47éves, férfi. Jónak mondható?
2022. márc. 26. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
[link] ez alapján kb. átlagos a kondisok között. Én is saját súllyal nyomom bár sokkal könnyebb vagyok, viszont kezdő
2022. márc. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Haladó szint, de csak hobbistaként jó.

Összehasonlításképp: 75 kilós testsúllyal épp ma reggel nyomtam 90-be 4x12-őt, de egy valamire való feknyomóversenyen az esélytelenek nyugalmával indulnék.

2022. márc. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Szokták mondani, hogy egy egészséges férfi kinyomja a saját testúját. Amúgy nem rossz, de kondisok között ez átlag alatti teljesítmény. Viszont azt sose értem, amikor ilyet írnak, hogy 4x10. Képtelenség ugyanannyi ismétlést belenyomni 4x egymás után. Vagyis lehet, de akkor vagy szándékosan tartalékolsz, így az első 1-2 szériánál nem tolod maximálisan, vagy 5 perceket pihengetsz, ami intenzitás szempontjából nem ideális. Ez nem kifejezetten ellened szól.
2022. márc. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Bratesz!

Ha lemegyek hétfőn és rápumpálok mellre egy izmosat, pont ennyi a bemelegítősúlyom.4 hónapja nem láttam folyékony magnézium ivóampullát sem.Előtte azért elkortyolgattam párat,de csak a miheztartás végett.

2022. márc. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3


Fekvenyomáskor az első néhány sorozatnál mindig tartalékolok (2-es voltam). Ha 4x10-et akarok csinálni, akkor olyan súlyt választok, ami kimenne kb. 14-szer is. A szóban forgó 90 kiló kb. 16-szor menne, így jön ki belőle 4x12.

Én feknyomásnál 3-4 perceket pihenek, de szerintem az 5 perccel sincsen semmi baj, mivel nem állóképességi edzésről van szó, hanem erőedzésről (bár vannak olyan időszakok, hogy "schnellezek", azaz lecsökkentem a pihenőidőt, de ezzel a módszerrel erő szempontjából őszintén szólva rosszabbak a tapasztalataim).

Nem biztos, hogy az én módszerem a legjobb (ui. a saját magam edzője vagyok), de egyértelműen fejlődök, és ez a lényeg.

2022. márc. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hat az attol fugg mennyi felesleg van rajtad. Ha szalkas vagy es nem kezdo akkor a sajat suly lazan megy 20 ismetlesbe is
2022. márc. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Átlaghoz mérten jó, bőven átlag feletti. Természetesen ha az erőemelő közösséghez, vagy akár versenyzőkhöz viszonyítjuk akkor kevésbé.
2022. márc. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!