Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretnék elkezdeni izmosodni,...

Szeretnék elkezdeni izmosodni, majd leszálkásítani. Nem vagyok jártas testépítésben, 22 kilót fogytam, így a fogyókúra és életmódváltás témákban otthon vagyok, de jól jönne egy kezdő összefoglaló, ami elindít az úton. Tudtok-e esetleg ilyen oldalt?

Figyelt kérdés

Bármilyen kezdőknek való tanácsot megfogadok, mert jelenleg nem látom át az egészet, annyi edzésterv van, miből mennyi ismétlés, fehérje, kiegészítők, stb.

Bocsánat, ha hülye kérdés és köszönöm ha segítetek.



2022. márc. 27. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is konditerembe menj, otthoni edzések 90%-a bohóckodás, mindenki fekvőtámasszal meg bicepszezéssel akar Arnold lenni.


Fontos minden edzésnél, hogy melegítsed be az izmaidat, vagy külön gyakorlatokkal, vagy nagyon kicsi súlyokkal, ezzel elkerülheted a sérüléseket.


Edzésnél fókuszálj az alapgyakorlatokra, mint fekvenyomás, felhúzás, gugolás, kinyomás, húzódszkodás stb. Ha valamelyik nagyon nem megy(Sokaknak pl a húzódszkodás)akkor keress olyan gyakorlatot vagy gépet ami ki tudja váltani.

Ezeknek utánna tudsz nézni youtube-on hogy hogyan kell őket csinálni, akár edzőterembe is újranézheted azokat, mielőtt csinálod.


Kezdőként érdemes az 5-15 ismétlésszámnál maradnod és 1-1 gyakorlat 3-5 sorozatból álljon kb. Pihenők nagyobb gyakorlatoknál mint felhúzás kb 3 perc kisebbeknél elég 1-1.5.

Az hogy hány gyakorlatot csinálsz egy edzés során az függ attól hogy milyen módon edzel, teljes test, push-pull-legs vagy alsó-felső test váltás. Ezeknek nézz utánna mert mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya. A cél az hogy kb 1 óra alatt lemenjen egy edzés. Én személy szerint PPL-t tolok, mert teljes test túl sok idő lenne alkalmanként, és kb 4-5 gyakorlatot szoktam csinálni.


Ha rendesen edzel ne féljél rendesen enni, naturálként ha nem vagy kalória + ba akkor nem fogsz fejlődni, vagy legalábbis nagyon lassan. Csak példaként én 195 cm 87kg mellett 3400kcal-t eszek naponta.

Proteint célszerű belőni 1.5 g/ ttkg, én ezt sima kajából is be tudom vinni, nem feltétlen kell fehérjepor.

Kreatint érdemes lehet venni mert olcsó és sokaknál elég hatékony.

Minden más kiegészítő csak extra, személy szerint ha jól étkezel/nem vagy elit sportoló akkor nem nagyon kell más.



Ezek talán a fontosabb infók, hozzáteszem hogy nincs egy tökéletes edzésmód, mindenki máshogy csinálja, de talán ad ez egy kis irányt hogy merre haladj. Célszerű beleásnod magad a dologba, kerüld az embereket akik gyors eredményeket ígérnek és fontos észben tartani, hogy naturálba nem tudod azt megcsinálni amit a szteroidosok csinálnak.

2022. márc. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2022. márc. 27. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!