Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen ételt ajánlotok edzés...

Milyen ételt ajánlotok edzés előtt?

Figyelt kérdés

Izomépítésbe kezdtem már 7 hónapja.

A legelső étkezésem suli miatt 2 óra környékén van, mit ajánlotok? Eddig zab volt +proteinpor összekeverve, de kíváncsi vagyok, hogy milyen ötleteket adtok, mert ezt már kezdem unni.. :D



2022. febr. 21. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt kezded már unni? Akkor miért nem fogyasztasz mást? Mi a tudomány mögötte, hogy eddig ezt fogyasztottad? Ezt mondta valamelyik professzor a konditeremben? Vagy ezt tanácsolta valamelyik haverod? Vagy ezt olvastad a shopbuilderen?

Bármit fogyaszthatsz, ami nem telít el annyira, hogy az emésztés miatt nem tudsz edzeni. És egyébként mi indokolja azt, hogy az első étkezésed 2 órakor van, amikor sulis vagy. Most használd ki, hogy 45 percenként szüneted van és annyit eszel, amennyit akarsz, mert utána a nagybetűs életben már nem így lesz, hanem örülhetsz, ha lesz egy szaros fél óra ebédszüneted délután. Én sulis koromban itthon bőségesen megreggeliztem, aztán uzsonna szünetben benyomtam az itthonról vitt kajámat, órák után zabáltam egy kicsit a menzán, elmentem edzeni, majd haza mentem és ettem egy kis otthoni kosztot is. A legjobb időszakom volt. Most már ezt nem tehetem meg.

Egy csomó lehetőséged van étkezni. Használd ki. És 2022-ben jó lenne már elfelejteni azt, hogy zabon és a hitvány protein poron kívül nincs élet.

2022. febr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Fel nem fogom hogy lehet reggeli nélkül elindulni bárhova. Az iskolában egész nap nem eszel semmit csak hetedik óra után? Ha kettőkor eszel először az életben nem fogsz izmot építeni.
2022. febr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hacsak a sulid nem kettőtől hajnal 3ig van, tessék reggelizni, ebédelni változatosan, megfelelő fehérjebevitellel.

Közvetlen edzés előtt én tuti nem ennék lassú szenhidrátot. Én smoothiet iszom vagy joghurtot eszem gyümölccsel, néha a cukros teljes kiorlesu cini minies változatot. Kb fél órára rá edzés. És edzés után teljes étkezés fehérjedusan. Husféle/tojás + gabona vagy teljes kiorlesu pektermek + zöldség


Ha arra az edzés előtti étkezésre gondolsz amit kb 2 órával előtte eszem mint teljes étkezés akkor igazából bármit lehet enni. Hideget, meleget.

Tk kenyér, sajtkrémmel, sonkával, csírával

Tk kenyér cottage cheesezel, sonkával, sajttal, zöldséggel

Ugyanez humusszal, másféle sajtokkal, másféle zöldségekkel

Vagx főtt tojással

Tk kenyeret cseréld tk wrapre és írd hozzá az előbbieket. Ez már kb 100 féle sonkát, sajtot, zöldséget kremet variálva

Fehérjepor helyett ehetsz túrót, pl tk palacsinta túrókrémmel

Ehetsz húst körettel. Pl tejszines gombás csirke bulgurral

Kb bármit lehet enni, nagyon elfuserálfnak tűnik nekem minden zab+protein diéta

2022. febr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egy kicsit eltértünk a témától úgy látom..

1# Nem, nem azért eszem, mert valamelyik idióta ezt mondta. Tisztában vagyok vele, hogy van élet a csirke+rizsen kívül is.. Azért eszem, mert kollégista vagyok és nem tehetem meg azt, hogy nekiálljak főzőcskézni. A zab egyszerű, és jó tápértékekkel rendelkezik. A hangsúly az egyszerűn van. Minden nap késő délután érek vissza a koliba edzés után, és nincs időm ilyenekre..

És sajnos, mivel mindenből a legjobbat szeretném kihozni, ez edzés téren is így van. Nem járok sem menzára emiatt, itthonról hozom a kajáim 90%-át. Ez a zab+protein csak 1 étkezésem, nem ezen élek.. :DD


2#

Ezzel tudnék vitatkozni, maradjunk annyiban, hogy eddig elég jól megy az izomépítés és nem érzek amiatt hátrányt, mert a mindenki által normáknak hitt reggeli tízórai étkezés csinálom.. Nem értem, van az embereknek egy szűk látóköre, amivel nem is lenne gond, ha nem erőltetné rá a másikra. Évek óta nem reggelizem, -40kg fogyás van a hátam mögött és 7 hónap alatt +7kg jött rám "tömegelés" alatt, valamit csak jól csinálok..

2022. febr. 21. 18:25
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Elképesztő vagy! Te már nem az első kérdésedet írod ki, te kis kollégista Big Ramy. Minek írsz ki kérdést egyáltalán? Hiszen te szakértő vagy. Nekünk kéne tanulni tőled!
2022. febr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én egy kilo banánt eszek edzés előtt háromnegyed órával - órával, az ad energiát rendesen a nagysúlyos edzésekhez. Zabot is szoktam, de mint írod ezt már unod, ezért a banánt tudom ajánlani
2022. febr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Más meg a banánt unja, hát szép. :)
2022. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!