Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan számoljam ki, hogy...

Hogyan számoljam ki, hogy mennyi edzésre van szükségem a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

159 cm

61.7 kg

30 éves nő vagyok, letöltöttem a kalóriabázist így a kaját tudom követni, de heti hány kalóriát kell elégetnem a fogyáshoz? Tudtok benne segíteni?



2022. ápr. 12. 07:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Sokmindentől függ, de erre itt nem fogsz pontos választ kapni, inkább keress fel egy személyi edzőt, aki segít neked a céljaid megvalósításában! Mégha költségekkel is jár, de jobban jársz vele, mintha mi itt elkezdenénk találgatni.
2022. ápr. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Általánosságban kb 7-8000kcal 1kg zsír... tehát ennyi mínuszban kell lenned 1kg leadásához...

Tehát, ha eléred, hogy 500 kcallal kevesebbet viszel be naponta, mint amire szükséged van, akkor kb 16naponta ledobsz 1kg-ot.


De kaloria bázis jó alapot adhat, de az sem szemtírás, lehet, hogy a te kaloria igényed valamivel alacsonyabb, ezért nem fogsz vele fogyni, az is lehet, hogy valamivel magasabb, ezért kedvezőttlenül gyorsan fogsz fogyni...

Egy kis odafigyeléssel és számolgatással meg lehet tanulni kaloriabázis meg minden nélkül számolni a bevitt kaloriákat, ha lassan fogysz, tudsz rajta csökkenteni, ha gyorsan, növelni...

Heti 1kg-ot ne lépd túl tartósan, mert az egy egészségtelen állapothoz vezet, aminek mentális okokból zabálás lesz a vége.

2022. ápr. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"de heti hány kalóriát kell elégetnem a fogyáshoz? Tudtok benne segíteni?"


Kiszámolod, hogy mennyi a napi szükséges alapjárati kalóriád, kiszámolod, hogy edzéssel mennyi kalóriát égetsz, kiszámolod a kajából bevitt kalóriát és innentől egyszerű matematika, alapműveletekkel (kivonás, összeadás).


Kalóriamínusszal fogysz, -plusszal hízol, -egállal stagnálsz

2022. ápr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Számológéppel, vagy az ujjaiddal.
2022. ápr. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a Kalóriabázisnak van ilyen beépített funkciója. De aztán lehet, hogy tévedek
2022. ápr. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!