Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szétrobban a fejetek gyakorlat...

Szétrobban a fejetek gyakorlatok közben?

Figyelt kérdés
Számomra nagyobb súllyal lábazok, vagy fekvenyomok vagy hasonló, akkor 5 6 ismétlés után, már olyan szinten feszül a fejem, hogy belenézek a tükörbe és kb mintha mindjárt szétrobbanna. De érzem is hogy feszül az egész. Nagyon kellemetlen meg félek agyvérzést kapok lol. Ezzel valamit lehet kezdeni? Vagy normális ez? Most éppen rúd + 30 kilóval fekvenyomok. Tudom legtöbben itt ezt egy kisujjal nyomják ki százszor, de egy hete kezdtem el fekvenyomást csinálni. Múltkor 40el csináltam de majdnem nem bírtam kinyomni, és egyedül vagyok, úgyhogy inkább visszavettem kicsit.
2022. ápr. 12. 14:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Ilyen szétülésd is érzek amikor utána felállok. Amúgy 24f 82 kg 190 cm vagyok. Hátha számít. Köszi a segítséget meg tanácsokat.
2022. ápr. 12. 14:18
 2/7 A kérdező kommentje:
Szédülést*
2022. ápr. 12. 14:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Légzéstechnikára figyelni kell. Nézz utána, hogy adott gyakorlatoknál mi a helyes légzés. (melyik szakaszon szívsz be, melyiken fújsz, hol tartasz benn, stb.)

Sokaknál természetes, hogy nagy erőlködésnél valsalva-manővert hajtanak végre (csukott szájjal, zárt orrjárattal próbálnak kifújni), ami ilyet okozhat.

Ha normálisan veszed a levegőt, és mégis ilyen jön elő, akkor nem ártana egy orvost felkeresni.

2022. ápr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igaz mondjuk, nem nagyon veszek levegőt közben az erőlködés miatt. Ez lehet a baj?
2022. ápr. 12. 15:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem is a levegővétel hiánya, hanem a zárt légúttal szemben való fújás lehet a baj. A valsalva elején van egy vérnyomás emelkedés, majd egy hirtelen vérnyomás esés a normál szint alá, utána megint egy túlkompenzálós emelkedés a normál szint fölé, és onnan áll vissza.

Fekvenyomás esetén: lefelé engedésnél szívd be a levegőt, kinyomásnál fújj ki.

Guggolás esetén: álló helyzetben szívd be a levegőt, tartsd benn a gyakorlat közben (a hasűri nyomás segít a stabilizálásban), és a felállás utolsó szakaszában fújj ki.


A másik probléma a tápanyag hiány lehet. Éhgyomros edzés tud még ilyeneket produkálni.

2022. ápr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem nem a tápanyag, inkább a rossz légzés a probléma. Így hogy leírtad, egyértelmű, hogy rosszul veszem a levegőt. Tényleg "fújom" ki, úgy, hogy nem jön semmi sem a számon se az orromon. Odafigyelek. Köszönöm.
2022. ápr. 12. 15:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz sok neked az a 30kg? Én is 82kg vagyok-187 de én nem teszek rá 30-at. 15-17 aztán 20 és ebből 4-5x sorozat. nekem mindegy ,te tudod.🙂
2022. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!