Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyivel tudsz fekvenyomni?

Mennyivel tudsz fekvenyomni?

Figyelt kérdés
Én 50kgt rúddal együtt. 24f vagyok, 190 magas 82 kiló. pár hónapja kezdtem el kondizni, kb 2 hete csinálok fekvenyomásokat. Egy haverom azt mondta 14 éveseknek jó ez a súly. Én elképzelni nem tudom, egy 14 éves ezt hogy tudná kinyomni. Azt mondja az lesz a jó amikor a 100 kilót ki tudom tolni. Hihetetlennek tűnik hogy egy akkora súlyt kinyomjak valaha.
2022. ápr. 24. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Ha szar vagy, akkor nyilván nem fogod soha kinyomni. Azért kell edzeni, hogy ne legyél szar, és 82 kilós férfi létedre ne okozzon gondot egy 100 kilós nyomás. Mindenki elkezdi valahol.

Én 14 éves koromban simán szériáztam a 60 kilóval, ami kb. az akkori testsúlyomat jelentette. Azóta eltelt pár év, nőttem nem keveset. Most kimegy a 170 kétszer, de megy ez még feljebb is. Erőemelő szemlélettel kell edzeni, nem bicepszet durrantgatni meg trinyót pumpálgatni, aztán jönni fognak a súlyok, ne aggódj.

2022. ápr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Két hét fekvenyomás után ne várj csodákat. Jóformán még nem is ismered a megfelelő technikát (nem olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik).

Neked megfelelő programozással néhány év múlva simán 120 felett lehet a maxod (akár ezzel a testsúllyal is).

2022. ápr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm kettes
2022. ápr. 24. 16:49
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Én az 1. válaszoló vagyok. Rosszat mondtam, édesem?
2022. ápr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kevéssel.De jó az úgy is.Engem nem zavar.
2022. ápr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És hogyan kell edzeni, hogy egyre több súlyt bírjak fekvenyomni?
2022. ápr. 25. 12:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Jól.

Hát most ember, ezt nem lehet megmondani konkrétan! Nincs egy mindenkire érvényes recept. Folyamatosan menedzsment alatt kell tartani a súlyt, intenzitást, a volument hétről hétre, edzésblokrról edzésblokkra, hogy az adott blokkot egy új maxolással tudd zárni. Itt jön képbe az egyénre szabott tréning program, amit tudás hiányában egy edző fog neked megtenni.

Gyúrogatni lehet bárhogyan. Ha viszont tényleg szeretnéd komolyan, eredményorientáltan felfogni az edzést, pláne erőemelői szempontból, akkor tényleg meg kell tapasztalndo, milyen egy programozott edzésblokk szerint haladni.

2022. ápr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minddel.
2022. ápr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!