Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mitől lehet? Nyugalmi helyzetb...

Mitől lehet? Nyugalmi helyzetben elkezd bizseregni/zsibbadni a jobb lábfejem és a talpam. Meg hát be is van feszülve elég rendesen.. Az elmúlt pár napban szinte csak lábra edzettem. Köze lehet hozzá? Ha van is, akkor nem értem miért csak a jobb.. 23L

Figyelt kérdés

2022. ápr. 26. 07:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Lehet tuleroltetted. Nem inkabb görcsöl? Eszel elég magnéziumot? (Nem oxidot mert az nem ér semmit)


Ha tényleg zsibbad, akkor pedig ki kellene vizsgaltatni. Lehet valamilyen ideg probléma, pl. Gerincsérv. Sclerozis multiplex. De nem akarlak megijeszteni. Elobb tisztazni kellene az érzést. Lehet ha kihagysz par napot elmulik es az első eset all fenn.

2022. ápr. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Vannak gerincproblemaim sajnos. Gerincferdules, csigolya elboltosulás, derékfájás... nem tudom, hogy ezeknek mennyire van köze hozzá. :( bizseregni szokott amúgy... A combom és a lábfejem.
2022. ápr. 26. 08:14
 3/13 anonim ***** válasza:

Amit még érdemes megnézetni, hogy van-e lúdtalp, bokasüllyedés vagy bármilyen boka környéki elváltozás. A test megállás nélkül folyamatos korrigál és egy boka probléma is tud térd, de akár nyaki gondokat is okozni. Elég összetett a testünk:) Okosabb és túlélőbb, mint gondolnánk :)

Ilyen tünetet okozhat boka környéki probléma is, vagy rossz cipő is.

Én onnan indítanék, ezek hamarabb megnézhető, mint egy gerinc MRI vagy bármi nagyobb vizsgálat!

Jobbulást!

2022. ápr. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kiskoromban volt bokasüllyedésem de azóta fogalmam sincs, hogy mi a helyzet vele. Lúdtalpam is volt.. hogy azóta kinőttem e vagy sem, nem tudom. 😬 De ezek szerint akkor a bokasüllyedés lúdtalp is okozhat ilyesmit? Mert pl amikor eliptikuson edzek, rendszeresen lezsibbadnak a lábujjaim használat közben...
2022. ápr. 26. 08:36
 5/13 anonim ***** válasza:

Igy látatlanben nehéz bármit mondani. De azért írtam ezeket, mert okozhat igen, és nem veszítesz semmit vele ha megnézeted :) Én labdarúgó utánpótlás edző vagyok és ilyen és ehhez hasonló tünetek előfordulnak. Sőt, ennél durvább és érdekesebbek is, amikről kiderül, hogy a boka az oka mindennek:)

Kívánom, hogy ne valamilyen gerinc jellegű dolog legyen, azokat nehezebb helyretenni.

De az is lehet, hogy a csipődnél, térdednél nyomodik mozgásnál egy ideg.

Valamilyen vérbőséget okozó krémmel kend be a bokádat, térdedet edzés előtt és mielőtt lefekszel este. Ezek általában mentolos "büdös" krémek, de aranyat tudnak érni :)

2022. ápr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Gerincproblémám az sajnos van elég.😅 Nagyon köszönöm a segítséged🙏🏻 Még esetleg tudnál nekem ajánlani valami keringésjavító izomlazító krémet? Mert akkor még ma beszerzem edzés előtt
2022. ápr. 26. 08:53
 7/13 anonim ***** válasza:
Súlyzós lábedzés? Ne eddz két egymás utáni napon, de jobb ha 2 napot is pihensz. Nyomd meg kicsit jobban az edzést (ne ma) és pihenj utána.
2022. ápr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 igen súlyzós plusz bicikli .. 2 órát nyomtam tegnap 😨
2022. ápr. 26. 10:11
 9/13 anonim ***** válasza:

"csigolya elboltosulás"

Ennek a bizsergés a tünete. Csinálj mckenzie tornát

2022. ápr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 naa köszönöm szépen a tanácsot :) ki fogom próbálni
2022. ápr. 26. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!