Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mellhez húzás helyett mi...

Mellhez húzás helyett mi értelme van tarkóhoz húzni?

Figyelt kérdés
Láttam hogy ilyet csinálnak. Én alapvetően szabad súllyal edzek de a mellhez húzás szerintem kivételesen egy jó gyakorlat tud lenni. Miért jó tarkóhoz húzni?
2022. ápr. 29. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Reálisan nézve: semmi.
2022. ápr. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem jó. Ma már csak a teljesen tudatlanok végzik a tarkóhoz (nyak mögé) húzást. Ha szükséged van a vállizületedre és a rotátorköpenyedre, akkor maradj a mellhez húzásnál.
2022. ápr. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
én is ezt gondoltam, köszi. Kisebb mozgástartomány, kényelmetlen helyzetben van a váll
2022. ápr. 29. 16:48
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Gyilkolja a váll izületet, ha tarkóhoz hózod.
2022. ápr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*húzod
2022. ápr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
Azok sírnak hogy gyilkolja a vállizületet akik a nyak mögé húzást is 800 kilókkal akarják csinálni (hogy mire fel nem tudom, mikor rendszerint 0 hátuk van). Egyébként egy tök jó gyakorlat szerintem.
2022. ápr. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell, hogy könnyebben tudj cselekedni, amikor az aluljáróban két barna fiatalember odasétál hozzád egy pisztolynak látszó tárggyal, és felszólítanak, hogy "kezeket a tarkóra".
2022. ápr. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
az se rossz
2022. ápr. 30. 11:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Na azért tegyük hozzá hogy ez a "gyilkolja a vállízületeket" egy kicsit összetetteb dolog. Sok embernek azért gyilkolja mert egyszerűen nem elég mobilisak hozzá - persze van aki alkatilag se képes sose erre a mozgásra. Viszont ha megvan a mobilitásod kifejezetten jó is csinálni mert egy oylan mozgástartományban erősíti ahol sérülékeny. Nyilván itt inkább a kis súly, óvatos végrehajtás a cél.
2022. ápr. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!