Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mondanátok véleményt erről az...

Mondanátok véleményt erről az edzéstervről?

Figyelt kérdés

Másfél éve edzem itthon, eddig csak 2 egykezes súlyzóm volt amivel karra meg vállra jól tudtam edzeni, nagyobb izomcsoportokra pedig maradt a fekvő támaszok, húzódzkodás, tolódzkodás, lábra kitörés stb. Teljes testes edzéseket végeztem akkor.

Most hozzá jutottam egy fekpadhoz illetve több súlyhoz, szóval írtam egy edzéstervet magamnak.

Egy héten csak 3-szor van időm edzeni úgyhogy így raktam össze:


Hétfő:

Fekve nyomás 4x

Tárogatás 4x

Húzódzkodás 4x

Döntött törzsű evezés 4x

Guggolás 4x

Kitörés 4x

Felülés 4x


Szerda:

Tolódzkodás 3x

Tricepsznyújtás 3x

Bicepsz kétkezessel 3x

Bicepsz csukló forgatással 3x

Vállból nyomás 3x

Oldalemelés 3x

Vádli állva 4x

Felülés 4x


Péntek:

Ugyanaz mint a hétfői, így a nagy izomcsoportok kétszer kerülnek sorra 1 héten, próbáltam összetett gyakorlatokkal operálni hogy minél több izom kapjon terhelést, mivel csak heti 3 edzés van.



2022. máj. 1. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

Felülés felejtős. Nem csinálunk felülést 2022-ben, amennyiben kellenek a porckorongjaid.

Felesleges két bicepsz gyakorlat, egy is elég, vagy egy se.

Össze-vissza az egész, ez nem terv. Örülünk, hogy odaírtad a sorozatok számát (szigorúan mindenből 3 vagy 4 sorozat, nagyon modern, nagyon képben vagy), de az ismétlések, a súlyok, az RPE számok hol vannak. Nyilván az utóbbiról valószínűleg azt sem tudod, hogy mi.

Keress fel egy személyi edzőt, jó?

2022. máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező, javaslom angolul keress egy jó osztott edzéstervet.


Az olyan hülyékre meg nem kell hallgatni, akik azt mondják nem kell bicepszre edzeni.

2022. máj. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem értem miért lenne össze-vissza, nagy izmok heti 2x, kisebb izomcsoportok 1x, osszetett alapgyakorlatokra helyeztem a hangsúlyt, a súlyokat pedig úgy választom meg, hogy 8-12 ismétlésszám között legyen egy sorozat. Mi a baj a 3 és 4 sorozatokkal?
2022. máj. 1. 17:02
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Nem rossz csak itt szeretnek kötekedni. Szerdai napon mehetne több sorozat amiért csak egyszer vannak ezek így célzottan leedzve. Jobb mint amit az emberek 95%-a leművel a teremben. Jó lenne mondjuk ha négyszer lenne időd edzeni és akkor tudnál csinálni 2x alsótest-felsőtestet kevesebb gyakorlattal.
2022. máj. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező, keress fel egy megbízható edzőt, akivel letisztázod a dolgokat. Sokkal jobban, mint itt olyan féleszűekre hallgatni, akik szerint nem kell bicepszre edzeni, meg nem csinálunk felülést 2022-ben.
2022. máj. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Megpróbálok egy konkrét kritikát írni, abból ami lényeges:

Hétfő:

-fekvenyomás után nem kell tárogatás, alapból nem egy előnyös gyakorlat. Semmivel nem ad többet mint bármelyik másik mellgyakorlat, de túlfeszíti a vállaidat ami kopáshoz majd sérüléshez vezet. Rakj be helyette inkább szűk fogásos fekvenyomást, vagy döntött pados fekvenyomást, kisebb súllyal.

-húzódzkodás után döntött törzsű evezés nem rossz, mindkettő nagyon jó gyakorlat de én sosem raktam őket egymás után. Ha mégis így akarod, döntött törzsű evezéssel kezdd mert azon pontosabban tudod emelni-csökkenteni a terhelést, és fejlődni meg ugye úgy tud a szervezet ha hetente/kéthetente növeljük a munkasúlyt.

-guggolást mindenképpen előre tedd. Az evezés a gerincmerevítőidet is megdolgozza, ne guggolás előtt fáraszd le, és alapjáraton jobb ha a legnehezebb gyakorlatokat legelőre rakod. Kitörésnek sok értelmét nem látom, egy jó guggolóedzés után csak nyújtás szükséges.


Szerdával konkrét bajom csak az, hogy heti 3 edzéshez elég gyenge. Nem kapnak terhelést az olyan nagy izomcsoportjaid, mint hátsó lánc, széles hátizom, csuklyásizom, ezeknek elég 2 nap a regenerálódásra. Egyáltalán nem csinálsz felhúzást, arra a napra amikor nem guggolsz simán jöhetne egy pendlay evezés vagy hiperhajlítás (ha van eszközöd hozzá) hogy ne maradjon le az alsó hátizmod, még akkor se ha csak kinézetre edzel.


Bicepszedzésben nem foglalnék állást, de ha akarsz rá edzeni akkor edzz. Felülés tényleg nem egy jó gyakorlat, plusz rá fogsz unni. Vannak a youtube-on 5 perces hasizom edzések, inkább válogass azokból. Egyébként egy jól kivitelezett guggolás is megedzi az egész törzsed, beleértve a hasad.

2022. máj. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az utolsó válasz nagyon sokat segített!
2022. máj. 2. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!