Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kondizók, három kérdés Hozzáto...

Kondizók, három kérdés Hozzátok: 1) Ha nem durran be a bicepszem az edzéstől, sem látványra, sem tapintásra, illetve ha bedurran, akkor is csak pár percre, az feltétlenül azt jelenti, hogy nem megfelelő súllyal/ technikával edzek?

Figyelt kérdés

(Anno, huszonéves koromban bedurrant, most, újrakezdőként, nem durran be)


2) Ha gyenge (nagyságrendekkel gyengébb) vagyok fekvőtámaszban, mind felülésben, guggolásban, egyéb gyakorlatokban, akkor melyik izomcsoportra kell jobban ráedzenem szerintetek? (Mell? Hát? Váll? Tricepsz/bicepsz?


3) Akiknek van tapasztalata gut punchingban, csak akkor ér valamit, ha NAGYON fáj, vagy elég, ha érzed az izmodon az ütést?



2022. máj. 4. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Te az a csávó vagy, aki kondizik pár hónapig, aztán évekige nem, majd megint kondizik egy kicsit, ezt követően megint nem, igaz?

A durranás nem fokmérője a fejlődésnek. Nem azon múlik a hipertrófia és a progresszió, hogy mennyi ideig érzed bedurranva a bicepszed.

Ha gyenge vagy fekvőtámaszban, guggolásban és egyéb gyakorlatokban (LOL), akkor mondjuk kezdd el csinálni, gyakorolni azokat. Akkor leszel jobb fekvőtámaszban, ha fekvőtámaszozol. Akkor leszel jobb guggoló, ha guggolsz. Mellette pedig értelemszerűen legyen egy komplex, egyénre szabott edzésterved, és eddzd meg minden izomcsoportodat.

A gut punching nem éppen testépítő téma, sokkal inkább küzdősport.

2022. máj. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi :)


1) köszi

2) oké, ez értelemszerű, csak arra voltam kíváncsi, ha specifikusan "A" fekvőtámaszban vagyok rosszabb, és a többi jól megy, akkor az melyik izmom gyengeségére utal szerintetek, mert ugye, fekvőtámasz elég sok izmot megmozgat amúgy.

3)Szokták azt azért testépítők is néha, remélem, lesz, aki tud rá válaszolni. :)

2022. máj. 4. 17:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sok teremben edzettem már életem során, de sosem láttam még olyat, hogy belépek, aztán az egyik csávó félmeztelenül áll, tartkóra tett kezekkel, a másik pedig nyögdécselve üti a hasát. Nem egy hétköznapi dolog ez egy átlag fitneszteremben, maradjunk annyiban.

A fekvőtámaszod problémája lehet a farizom gyengesége, a törzs gyengesége, a combok gyengesége, a lapocakzárók gyengesége, de persze a karod, a melled gyengesége is. Ez így megmondhatatlan. Gyakorolj, eddz, aztán fejlődni fogsz.

2022. máj. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jó, oké. Nekem is ez a gondom ezzel, hogy megmondhatatlannak tűnik, bíztam benne, talán másoknak lesz ötlete kizárásos alapon. :)


Nem mondom, hogy jellemző, de láttam már ilyet kondisoktól, meg anno, még sulis korunkban is volt azért rá példa öltözőben tesi óra előtt/után


Köszi szépen a válaszaidat. :)

2022. máj. 4. 17:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

hát mid fárad el leginkább fekvőtámasznál?

valószinüleg az az izom lesz a gyengébb.

egyébként sanszos h a nyomó izmok miatt nem megy

elülső delta, mell, tricepsz

a farizmok és a core izmok ritkán olyan gyengék hogy ne tudj lenyomni miattuk pár 10fekvőtámaszt.. persze kivételek mindig vannak.

ha 100-asával végzed a fekvőt, ott már nagyobb esély van rá

2022. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1.

Az izompumpa miböl áll?

Amikor egy izom egy bizonyos ideig feszül illetve megnyúlik majd összehúzódik egyre több oxigendús vér áramlik bele.

Ettől bedurran,azz megduzzad.

Ha csak rüvid ideig terheled.Pldaul megemelsz egy zsákot vagy valami nehezet 1 xvagy 2x,attol nem fog bedurranni hisz rövid ideig tartó nagy terhelés érte.Ez kevés a bedurranasahoz.

Tehát ha a bicepszet mondjuk 4×12 ismetléssel terhelted,majd csinálsz még 3 ×12 1 kezes hajlítast rá,muszáj hogy bedurranjon.Ez fizikai törvenyszerűség.

Az még hozzátesz ha megvan azaz ugynevezett agy-izom kapcsolat is.Azaz nem a haverral beszélgetsz lóbálva a rudat vagy a nő seggére koncentrálsz, hanem az izomban érzett feszülesre.


2)

Innen csak tippelni tudok.Azt azért batran kijelenthetem a tapasztalataim alapján,hogy a nagy többségnek a fekvőtamasz azért nemigazán megy, mert gyenge a tricepszük(persze általában minden gyenge rajtuk).Ugyanis egy átlagjóska azt az izmot használja legkevésbe,és a mellet.De mivel a tricepsz van inkább főmunkában (a mellizom is részt vesz de nem akkora mértékben),joval előbb fárad el.A többi tkpen stabilizálja a mozgást.Ezek a váll, a gerincmerevítők,farizom láb vadli,has.

2022. máj. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon hasznos volt! :)
2022. máj. 5. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!