Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy push,pull,leg edzés hogy...

Egy push,pull,leg edzés hogy néz ki? Egyáltalán nem értek hozzá azért kérdem.

Figyelt kérdés

Most csak random írok valamit hogy push mell,hát pull láb váll leg bicepsz tricepsz.

Gondolom nagy marhaságot írtam,de arra lennék kíváncsi hogy push napon melyik izomra kell edzeni meg pullon melyik izmot kell megedzeni és a leg en.

És aki így csinálja az minden másnap edz? Egy héten 4X 5X?


2022. máj. 18. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Push: mell, váll, tricepsz - alapok: fekvenyomás, mellről nyomás

Pull: bicepsz, hát - alapok: karhajlítás, döntött törzsű evezés

Leg: láb - alapok: guggolás, felhúzás


a felhúzás kicsit átmenet a láb és a húzónap között. Heti kétszer érdemes leedzeni egy izmot, tehát 6 edzéssel 2xPPL, a felhúzást egyszer lábhoz, egyszer húzáshoz tenném be. Én általában ezt szoktam csinálni, de az alapgyakorlatok után még teszek be minden izomhoz valami izoláció szerű gyakorlatot

2022. máj. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Push napon szokták a felsőtest toló izmait edzeni: mell, váll (elülső delta), tricepsz. Pull napon a húzó izmokat: hát, hátsó delta, bicepsz, és van aki oldalsó deltát ide teszi. Leg nap pedig a láb izomzata értelemszerűen. Térdfeszítő, hajlító,(+far), vádli.

Lehet minden másnap is, igen. Cél, idő, regeneráció függő.

2022. máj. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. máj. 18. 17:53
 4/8 A kérdező kommentje:
Push mell váll tricepsz és mindegyikre csinálok pl 3-4 gyakorlatot legyen három az egyszerűség kedvéért 3X3 9gyakorlat meg nem tudom 10-12 sorozat az nem sok kicsit?
2022. máj. 18. 17:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne ilyen jól hangzó neve, hogy "push pull leg", hanem csak annyit mondanának, hogy osztott edzésterv, mell-váll-tric., hát-bic., láb felosztásban, a kutyának eszébe nem jutna, ilyen egy elfuserált felosztásban edzeni.
2022. máj. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom a push napot kicsit soknak találom akkor mennyi időt legyen lent a terembe 3-4 órát? :D
2022. máj. 18. 20:55
 7/8 anonim ***** válasza:

nem kell ennyi gyakorlat és sorozat sem. A fekvenyomás alapból egy összetett gyakorlat pl.

Kutatások szerint heti 10-20 közötti munkasorozat kell egy izomra, hogy optimális legyen a fejlődés. De 20-hoz közeledve szinte már semmi változás. Akkor ha pl. te 14-et akarsz csinálni, és heti kétszer edzel egy izomra (2xPPL) akkor edzésenként elég lesz 7 munkasorozat mellre, ami lehet pl. 4 sorozat fekvenyomás (de azt nyomd meg rendesen) és 3 sorozat tolódzkodás. Vagy nyomsz döntött padon és beszámítod mellhez és vállhoz is... nem tart tovább mint 1 óra az egész.

2022. máj. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mármint döntött padon a fekvenyomás után
2022. máj. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!