Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Váll edzéshez elég ennyi...

Váll edzéshez elég ennyi gyakorlat?

Figyelt kérdés
Oldalsó deltára oldalemelés, vállból nyomás, állig húzás (azt hiszem az utóbbi kettő kicsit dolgoztatja az elülső deltát is), elülső deltára előre emelés, hátsó deltára pedig döntött törzsű oldalemelés és archoz húzás. Természetesen mindent nagy súlyokkal, hogy 12 ismétlés épp kimenjen. Elég ennyi egy váll napra és lesz ettől fejlődés? (Kaja rendben van)

2022. máj. 22. 07:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Heti sorozat?
2022. máj. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi gyakorlat nem kell.Szetb.szod a válladat vele.

Egy normális par sorozat állvanyomás után kötve hiszem hogy csinálsz még 3,4 fajta gyakorlatot.

Max 2 elég.

2022. máj. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy alkalom?

Mert arra szerintem felesleges. Első deltoiddal én nem szórakoznék, mert a mellizmok dolgoztatása során azokat is edzed. Oldalsó deltoid és hátsó deltoidnál én 1-1 gyakorlatot csinálnék.

2022. máj. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezaz fiam! Így kell vállat edzeni! Végre valaki normálisan megedzi a vállát, nem 1, max. 2 gyakorlatot csinál rá, azt is PPL-ben, utána meg csodálkozik a hígagyúja, hogy nincs fejlődés. Bár az állig húzásnál, a fogásszélességen múlik, hogy mit terhel jobban, de amúgy elég jó kis válledzést raktál össze.
2022. máj. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

Én kifejezetten vállra csak nyakból vagy vállból nyomást, oldalemelést és előre emelést csináltam. Elég rendesen kifejlődött a vállam, mindig megvádoltak, hogy szedek/szúrok valamit, pedig csak normálisan kajáltam.

De sosem volt csak "váll-nap" heti 2x edzettem, és mindig kombináltam, lényeg az volt hogy heti 1x minden meg legyen dolgoztatva, a lábat nem teremben edzettem, mert futottam és bicajoztam mellette.

2022. máj. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
az komoly láb lehetett akkor...
2022. máj. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

#4 Ha nem izolálgatod az izomcsoportjaidat gépeken hanem normális szabadsúlyos gyakorlatokat végzel akkor abszolút fölösleges a vállra ennyi gyakorlat.


Felhúzás és húzódzkodás a hátsó deltoidot edzi. Sőt igazából a lehúzás is.

Első deltoidot szinte az összes mellizom gyakorlat edzi.

Egyedül amire érdemes odafigyelni az az oldalsó deltoid de kb ennyi.

2022. máj. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#6: igen, elég komoly láb volt, meg segg is.
2022. máj. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6 gyakorlat!? Rengeteg, 3 elég.
2022. máj. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

4 gyakszi elég. 1 első deltára, 2 oldalsóra, 1 hátsóra.

Pl. Mellről nyomás, oldalemelés, oldalemelés gépen (vagy csigán), döntött törzsű oldalemelés.

2022. máj. 24. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!