Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen gyakorlatokat érdemes...

Milyen gyakorlatokat érdemes csinálni otthoni edzéshez?

Figyelt kérdés

Otthon szeretnék először is elkezdeni egy kicsit edzeni, mozogni. Saját testsúlyos edzésre gondoltam, viszont bordásfalam, húzódzkodóm sajnos nincs. Nem akarok csak úgy puff belevágni, mert nem tudom mik azok a gyakorlatok, amik mondjuk a csontoknak, ízületeknek nem a legjobb. Ilyen saját testsúlyos gyakorlatokat szeretnék tippnek kérni.

19/F



2019. jan. 21. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Fegyencedzés, később Pavel könyvei. Vegyél ajtókeretbe szerelhető húzódzkodót, mert a húzódzkodás az egyik legalapabb gyakorlat. Árulnak tolódzkodót is (csak 2 keret, tudod vinni bármerre). Ha nem akarsz rá költeni, akkor keresel valami erős fát vagy más erős vízszintes dolgot, amiben tudsz kapaszkodni és már mehet is a húzódzkodás. A tolózkodást tudod 2 stabilabb szék között is (bár ezt nem ajánlom, mert elég balesetveszélyes. Bár ha megkérsz valakit, hogy üljön a székre, akkor ne lesz baj.). Lehet csinálni ilyet is: [link] . Alap gyakorlatok:húzódzkodás (hát, bicepsz, alkar, törzs), guggolás(comb, valag, vádli), tolódzkodás(mell, tricepsz, váll, has), fekvőtámasz (u.a,mint a tolódzkodás+törzs) és ezek különböző változatai. Vádlira is tudsz edzeni, hasra láb/térdemelés plusszba (bár szerintem kap eleget a hasad) húzódzkodón,

különböző tartások (plank, L sit), amik még mennek. A hátad alsó felére homorítás és szintén plank. A Fegyencedzéshez csak annyit szólnék hozzá, hogy nem kell mindent elhinni amit írnak. Én főként saját testsúllyal edzek, de nem szólom meg azokat, akik konditerembe járnak, mert szerintem az is nagyon jó, csak nekem ez jobban tetszik. Lényegében majdnem ugyanaz a 2 sport, de mégsem.. :D Szóval ez relatív, hogy kinek mi a jó és mi a rossz. A másik: írja a könyv, hogy sorba haladj a gyakorlatokkal...Na ez elég baromság.. Ha megy például 30-40 szabályos! fekvőtámasz, akkor minek kéne a falnál végzett fekvőtámaszt csinálni? Én úgy csinálnám, hogy kiválasztom azt a gyakorlatot, aminek a kezdő/(de inkább középhaladó) lépése már viszonylag könnyen megy és az az előtti gyakorlattal kezdenék (például megy a teljes fekvőtámasz kezdő/középhaladó lépése viszonylag könnyen, de nem azt csinálom, hanem a fél fekvőtámaszt). De ezt is kb. 2 hétig, csak hogy hozzászoktasd magad. De alapból az első 2 hónapban még ne erőltesd túl magad, mert nem lesz jó, elhiheted. (Én nem a könyv szerint edzek, mert nem az a célom. Régebben kipróbáltam, pár hónap edzés után, hogy megy-e a kézállásban fekvőtámasz. Ment, de még nem szokta meg a könyököm és a vállam. Másnap elég sz@r volt.. Éppen ezért mondom, hogy eggyel könnyebb gyakorlattal kezdj.) Ha van kérdésen írj nyugodtan, hátha tudok segíteni! Hajrá!

2019. jan. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kimaradt: Ha nem megy a húzódzkodás, akkor vagy a könyv szerint csinálod vagy negatívokat csinálsz. Tolódzkodásnál ha nem megy a rendes, akkor azt csinálod, amit belinkeltem és negatívok. Fekvőtámasz és a többi ugyanez.

Valamint nem tudom, hogy mik a céljaid, de ha számít a kinézet, akkor figyelni kell a kajára (persze akkor is, ha nem számít, nehogy félreértsd). Meg gondolom tudod, hogy saját testsúllyal mit érhetsz el kb., így ha jobban számít a külső, esetleg a naturál maxodat akarod kihozni, akkor a konditermi edzés jobb választás.

2019. jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ és a tippeket!
2019. jan. 22. 13:57
 4/5 A kérdező kommentje:
Amíg nincs húzódzkodóm, melyik az a gyakorlat ami legjobban helyettesíti a húzódzkodást?
2019. jan. 22. 14:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs egyáltalán lehetőséged, akkor megteszi az evezés is (2 vagy 1 kezes súlyzók, karton víz, vödör homok, tégla...stb). Konditeremben egyszerű, mert ott van a lehúzás húzódzkodás helyett, mint függőleges húzás. Hátra viszont kéne függőleges és vízszintes is, így evezéssel nem igazán lehet helyettesíteni. De ameddig nincs rúd, addig megteszi.
2019. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!