Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ér valamit ha otthon edzek?

Ér valamit ha otthon edzek?

Figyelt kérdés
Nem vagsok tuldúlyos de szeretnék egy kicsit jobban kinézni, van értelme ha csak otthon edzek?

2022. máj. 27. 07:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mire van otthon lehetőséged. Ha három négyzetméter a szobád, neked meg van egy 5 kilós súlyzót, azzal olyan nagy edzéseket nem fogsz tudni lebonyolítani. De ha van otthon lehetőséged egy teljesértékű saját testsúlyos edzésterv (calisthenics, street workout) követésére, akkor nagyon is van. Persze ha neked kifejezetten esztétikai, izomépítési céljaid vannak, akkor a te utad a progresszív súlyzós edzés felé vezet, azt pedig otthon nem igazán fogod tudni lefedni. Viszont saját testsúllyal is szép változásokat lehet elérni még kezdőként is izomzat és erő tekintetében.

Viszont azt gondolom mondanom sem kell, hogy szükséged lesz egy célnak megfelelő táplálkozásra, és kellő mennyiségű tudásra is a fejlődéshez. Pont a tudás hiánya miatt szokott igen hamar megállni a fejlődés, pláne otthon edző kezdőknél.

2022. máj. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A semminél szinte minden jobb, de konditeremben ahogy előttem is írták sokkal könnyebb megvalósítani a progressziót ami az optimális fejlődéshez kell. Én régebben sokat edzettem otthon, főleg tolódzkodást, húzódzkodást csináltam. Egy ideig el lehet velük lenni de nem leszel túl arányos és egy idő után kevés. Ha pedig igazán erős alsótestet szeretnél (most a funkcionalitást felejtsük el, nem leszek boldogabb a veréb lábaimtól csak mert tudok csinálni egy csomó egylábas guggolást) akkor súlyzó fog kelleni szerintem.
2022. máj. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom hogy nagyon kevés embernek az otthoni edzése megy valamerre.

Vagy progresszióval van gond, vagy gyakorlatok típusaival vagy pedig motivációval.


Eszközök is nagyon nagyon drágák, kondis alap szett mint kétkezes, egykezes, nyomópad, keret több száz ezer forint. De ha csak egykezes kéziket veszünk akkor is kb 20-30 ezer ft.

Eszközökre beruházni akkor van értelme ha már egy jó ideje jársz edzőterembe, tudod mi az ami kell neked, van helyed hozzá stb.


Így maradnak a sajáttestsúlyosak. Viszont ezekkel nehezebb a progresszió. Az elején túl nehéz, aztán egy idő után meg túl könnyűek lesznek a gyakorlatok

2022. máj. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Hát lehet valamit elbasztam de én akkorára nőttem az elején a barkácsolt húzódzkodórúdon, két székkel való beeresztőn (sittesfekvő), fal mellet majd nélküli kézenállásokon, kézállásból vállbólnyomásokon, függesztett lábemeléseken, mint az állat. Megpakoltam a régi hátizsákom téglával és úgy húzódzkodtam, fekvőztem. Vért izzadtam de egy idő után egy régi polo se jött rám. Hogy ér e valamit ? nem az a kérdés hanem, hogy te mit érsz.
2022. máj. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!