Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha minden nap csak egy kicsit...

Ha minden nap csak egy kicsit edzek, az ugyanolyan, mintha egy héten 2-szer nagyot edzenék?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy megcsinálok 700 fekvőtámaszt egy héten - most mondtam valamit.

Ha ezt két napra osztom fel, akkor 350-350, mondjuk hogy ezektől aznap elfáradok, edzés végére kész vagyok teljesen.

De ha 7 napra osztom fel, azaz 7*100, akkor a napi százat meg sem érzem, nem lesz tőle izomlázam, nem fáradnak el az izmaim, nem is megerőltető.

Ugyanannyit csinálok mindkét felosztásban. De van valami különbség a két módszer hatékonysága között? Más a hatásuk,ás lesz az eredmény? Hogy érdemes csinálni?


18f, szálkásabb testalkatú vagyok, kondiztam a karantén előtt rendszeresen, de nem olyan keményen.


Olyan írjon légyszi, akinek van valami rálátása a témára, vagy van tapasztalata.

Köszi a válaszokat előre is!



2020. ápr. 5. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem, másrészt ha le tudsz nyomni 100 fekvőt, akkor nehezítened kell a gyakorlaton.
2020. ápr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Privátra válaszolva (ne küldj privátot, ami kapcsolódik a kérdéshez vitasd meg nyilvánosan)


Egyszerűen fogalmazva azért nem, mert az izmaid nem dolgoznak a komfortzónájukon kívül, de még a határának a közelében sem.

2020. ápr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jól mondja az első, terhelésnél fejlődik az izom. Az izom egy baromi energiaigényes szövet, a szervezet alapból nem szeret ilyet építeni, és csak annyit tart fel, amennyi feltétlenül szükséges. Ha olyan edzést csinálsz, amitöl elfáradsz és kész vagy, azzal ösztönözöd a szervezetet, hogy izmot építsen, mert megmutatod neki, hogy szükség van rá. Ha olyan edzést csinálsz, amitől nem fáradsz el, akkor a szervezeted nem fogja azt látni, hogy neki még izmot kellene építenie, és így nem is fog.


Abban is igaza van az elsőnek, hogy totálisan felesleges 350 fekvőtámaszt csinálni. Bőven kimerítetted a fekvőtámasz adta lehetőségeket, itt az ideje nehezíteni.

2020. ápr. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem mit mondtok, köszi a válaszokat. Na de az sem jó, ha egy héten csak egyszer edz az ember úgy, hogy majd beledöglik, mert akkor a hét többi napján egyáltalán nem veszi igénybe az izmait. Mire jövőhéten megint edz, kb semmit nem fejlődött, csak megint szenvedés az egész.
2020. ápr. 6. 09:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy egy héten egyszer eddz. Hanem egy héten 2x-3x.
2020. ápr. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És az jobb, mintha minden nap edzenék összesen ugyanannyit?
2020. ápr. 7. 20:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem. Ne gondolkodj ilyen mereven a dologgal kapcsolatban. Az edzés nem így működik, a sajátsúlyos meg aztán pláne nem.


Csinálj úgy és annyit, amennyi kihívást jelent a testednek, de amivel még 1-2 napon belül regenerálódni tudsz és újra meg tudod edzeni magad. Ne kőbe vésett számokat akarj tartani, mint például minden nap megcsinálsz 5×20 fekvőt. Ha képes vagy 5×30-ra is, akkor az 5×20-szal semmit nem érsz. Legyen az első heted felmérés, hogy megtudd, mit is bírsz és tervezz aköré.

2020. ápr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Világos, de hogy mennyi okoz kihívást, az nézőpont kérdése.

Csinálhatok minden nap annyit, hogy kicsit elfáradjak. Vagy csinálhatok kétnaponta annyit, hogy rendesen elfáradjak. Vagy Háromnaponta annyit, hogy kiköpjem a belem.

A módszerek harásai közötti különbségek nem világosak nekem.

2020. ápr. 8. 12:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Csinálj háromnaponta annyit, hogy kiköpd a beled. Minél közelebb jutsz a határhoz, annál inkább fejlődsz.
2020. ápr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!