Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Naturálban, fekvenyomásnál...

Naturálban, fekvenyomásnál kb. milyen súly számít jónak vagy legalább vállalhatónak?

Figyelt kérdés
3 hónapja edzek, most 50 kg-val szériázok, nyilván ez nagyon kevés tudom. Alapból nem vagyok egy erős alkat, nagyon vékony az alkarom, csuklóm meg röhejesen keskeny de amúgy nem vagyok egy ropi ektomorf alkat. Viszont az alkar/csukló/kézfej sokkal kisebb/keskenyebb az átlagnál, ez nyilván nem előny de nem is akarom kifogásként használni csak arra fel írom h sose leszek egy erőemelő alkat, nem is ez a cél. Próbálok progresszíven edzeni, emelni a súlyt edzésről edzésre. Teljesen leengedem mellkasig, nem félnyomásokat csinálok és 4x 10-12 ismétlést végzek. Szoval a kérdés az lenne h mi az a súly ami a naturál hobbigyúrós esetében már vállalható kategória, ami nem rossz? Ha majd 70-75 kg-val szériázok az már elfogadható vagy az is ciki még? 3 hónapja kezdtem, elotte sose nyomtam fekve.
2022. jún. 11. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a sajat sulyod. ha 80 kg vagy akkor 80 kg-al.
2022. jún. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
177 cm és 75 kg vagyok.
2022. jún. 11. 19:51
 3/7 anonim válasza:
Ez mindenkinél más. Nincs egy általánosan elfogadott vállalható súly, és nincs olyan, hogy aki azt nem teljesíti, az béna. Azt a súlyt emeld, amit még éppen fel tudsz szabályosan. Aztán szépen lassan fejlődni fogsz. De ne hasonlítsd a teljesítményedet másokéhoz.
2022. jún. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha szabályosan csinálod 50kg-al szerintem az nem rossz 3 hónap után, persze még kezdő szint de Rómát se 3 hónap alatt építették fel. Amúgy mindig használd ezt: [link]
2022. jún. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Saját testsúlyodat, ha ki tudod nyomni, az nem rossz. De ha a testsúlyod 1,2-1,3-szorosát az még jobb.😊
2022. jún. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Sose ciki fekvenyomni, az ciki ha fiatalon a smith keretben nyomsz szabadsúly helyett, vagy nem érinted a mellkasodhoz a rudat minden ismétlésnél.

Hidalás, lapockák hátrafeszítése, feszes nyomó pozíció megvan? Nyugodtan gyakorold a minél helyesebb formakivitelezést mielőtt nagy súlyokon aggódsz, aztán 1-2 év alatt eléred a 100kg-t, aztán 100kgx5-öt, és így tovább.

2022. jún. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75kgsan ha kimegy parszor a 100 akkor az mar egesz jonak szamit
2022. jún. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!